Ewolucja serii Galaxy Note, czyli 8 lat historii Samsunga z S Penem

Łukasz Pająk Newsy 2019-07-26

Już niecałe dwa tygodnie dzielą nas od momentu, kiedy Samsung przedstawi dziesiątą odsłonę flagowych smartfonów z wbudowanym stylusem. Oczywiście mowa o Galaxy Note10, który staje się serią, składającą się z dwóch modeli. To zdecydowanie największa ewolucja, a ostatni mogliście między innymi porównać sobie rozmiary. Pozostaje tradycja, czyli większy może więcej, ale jak to wyglądało wcześniej? Teoretycznie też w ramach Galaxy Note 3 poznaliśmy dwa smartfony, ale była to zupełnie inna wizja. Podobnie jak w 2014 roku, ale to przejdźmy od razu do konkretnej infografiki, która przedstawia ewolucję Galaxy Note.

Samsung Galaxy Note — kluczowe zmiany na przestrzeni lat

W 2014 roku Samsung postanowił pokazać Galaxy Note 4, czyli jeden z najbardziej lubianych smartfonów serii, ale też pojawił się odpowiednik, który rozpoczął erę zakrzywionych wyświetlaczy. Tak, wcześniej był Galaxy Round, ale to była szybko zabita wizja. Na przestrzeni lat widać, jak rosły poszczególne urządzenia, choć z roku na rok teoretycznie pojawiały się coraz mniejsze ramki, co jest doskonale widoczne w ostatnich generacjach. Nie zabrakło Galaxy Note 7, który ostatecznie był sprzedawany też jako Galaxy Note FE. Z racji, że to nie jest infografika od Samsunga, to jest wzmianka o tym problematycznym modelu. Koreańczycy sami z siebie bardzo rzadko wracają do tego urządzenia, czemu kompletnie nie można się dziwić.

Zobacz też: Poznajcie Honora 9X i 9X Pro — już oficjalnie.

Czekamy na 7 sierpnia, żeby oficjalnie ujrzeć rodzinę Galaxy Note10, która teoretycznie ma szansę powtórzyć sukces Galaxy S10, mimo że pojawiły się wycięcia w wyświetlaczu. Coś czuję, że mniejszy reprezentant z 6,3-calowym wyświetlaczem będzie ciekawym kompaktem, który trochę namiesza. Ah, nie zapominajmy też o końcu gniazda słuchawkowego.

Źródło: Sammobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x