Śledzenie ruchu gałek ocznych w PSVR 2

Nowe gogle VR od Sony będą śledziły nie tylko głowę, ale i wzrok

Newsy

Wszelkiej maści przecieki i wnioski patentowe Sony mocno sugerowały, że PlayStatnion 5  może towarzyszyć ulepszony zestaw wirtualnej rzeczywistości PSVR 2. Nowy patent właśnie upubliczniony sugeruje, że może on śledzić ruch gałek ocznych głowy. Zgodnie z jednym z patentów Sony Interactive Entertainment, poprawi on głębię zanurzenia w wirtualnym świecie poprzez dopracowanie tego, co widzi każde oko, czyli obrazów paralaksy w celu zwiększenia głębi stereoskopowej. Sony opracowuje również technologię, która ma na celu utrzymanie tych obrazów w stosunku do siebie podczas obracania/pochylania głowy.

Śledzenie ruchu gałek ocznych w PSVR 2

Śledzenie ruchu gałek ocznych w PSVR 2

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Istnieją jednak inne możliwości śledzenia wzroku w VR. A także alternatywne metody sterowania i/lub opcje interfejsu  co byłoby świetną opcją dostępności dla niepełnosprawnych graczy. Inny patent określa specyfikę urządzenia do śledzenia wzroku, które może być zwykłym aparatem fotograficznym. Jednak biorąc pod uwagę, że kontekst patentu dotyczy metod zwracania dokładnych i istotnych wyników wyszukiwania na platformie internetowej, możliwe jest, że firma może pracować nad strategią śledzenia wzroku także w innych swoich urządzeniach. Aplikacje te mogą wykraczać poza urządzenia peryferyjne konsoli. Urządzeniem łączącym może być komputer ogólnego przeznaczenia, dekoder lub ręczne urządzenie do gier. Oczywiście, są to tylko opatentowane koncepcje, których wdrożenie do przyszłych urządzeń, takich jak następny PSVR, może potrwać lata. O ile w ogóle zostaną one wdrożone.

Zobacz też: Najnowsza aktualizacja dla Samsunga Galaxy S9 wprowadza funkcje znane z Galaxy S10

Znaczną poprawę komfortu nowa technologia może przynieść także osobom cierpiącym na chorobę symulatorową. Dzięki śledzeniu ruchu gałek ocznych mózg będzie miał znacznie mniejszy dysonans poznawczy. Dzięki temu rzadziej rozgrywka będzie prowadziła do mdłości. Jest to poważny problem dotykający znaczną grupę graczy.

Źródło: techradar


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x