ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Oficjalne grafiki Samsunga Galaxy Note10

Wydajność Galaxy Note10 przetestowana – Samsung też szykuje nowy procesor

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Wczoraj poznaliśmy najmocniejszy układ od Qualcomma. Firma postanowiła odświeżyć swoją flagową propozycję poprzez podniesienie taktowania rdzeni procesora i jednostki graficznej i tak też powstał Snapdragon 855 Plus. Wiemy, że Asus ROG Phone II ma być pierwszym smartfonem, który pokaże moc nowego procesora Amerykanów, ale bardzo możliwe, że nie inaczej będzie z Galaxy Note10. O ile żadnych przecieków na ten temat nie ma, tak wydajność urządzenia została zmierzona z nowym układem Samsunga. Koreańczycy też szykują się do premiery nowej, a raczej ulepszonej jednostki i będzie to Exynos 9825, który został sprawdzony w Geekbench.

Samsung Galaxy Note10 z układem Exynos 9825 w Geekbench — wydajność na jeszcze wyższym poziomie

samsung galaxy note10 wydajnosc exynos 9825

Samsung w tym roku został w tyle, jeśli chodzi o flagowe układy obliczeniowe. Exynos 9820 jest słabszy od Snapdragona 855 i to w kwestii wydajności, jak i zarządzania energią. Tym sposobem, gdyby Koreańczycy zdecydowali się na wykorzystanie Snapdragona 855 Plus w Galaxy Note10, to różnica byłaby jeszcze bardziej zauważalna. Tym samym pojawienie się Exynosa 9825 wydaje się naturalnym rozwojem sytuacji. Różnica w wydajności w cyferkach być może nie jest zauważalna, ale pamiętajmy, że może to nie być końcowa wersja oprogramowania. Mimo wszystko najczęściej wymienianą przyczyną, przez którą Samsung został w tym roku w tyle, był proces technologiczny. Qualcomm, Huawei i Apple poszli już w stronę 7 nm, podczas gdy Koreańczycy postawili na 8 mm. Być może Exynos 9825 pójdzie o ten krok dalej. W końcu według Geekbench nie ma mowy o podkręconych rdzeniach.

Zobacz też: Sprzęt w Unii Europejskiej musi być trwalszy.

Oczywiście Samsungowi nie jest obca 7 nm litografia. Mało tego, eksperci uważają, że rozwiązanie Koreańczyków ma ogromne szanse na zdeklasowanie Qualcomma, a nawet Apple. Na razie tego nie widać w rzeczywistości, więc poczekajmy do premiery Galaxy Note10. Ta już na początku sierpnia, więc teoretycznie długo czekać nie musimy. Pod warunkiem, że Exynos 9825 faktycznie będzie wykonany w niższym procesie technologicznym.

Źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy