ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Zaproszenia Asus Rog Phone 2

Pierwszy smartfon ze Snapdragonem 855 Plus już znamy – producent się pochwalił

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Lubimy niespodzianki, szczególnie tego typu, co dzisiaj zafundował nam Qualcomm. Bez większych zapowiedzi i szczególnych starań na świat przyszedł Snapdragon 855 Plus. To oczywiście nie pierwszy raz, kiedy Amerykanie wydają ulepszoną wersję swojego flagowego układu w tym samym roku, choć tym razem unikalna jest nomenklatura. Zazwyczaj podbijany był numer. Jak mogliście się dowiedzieć z tekstu Pawła, ta jednostka dedykowana jest graczom i wirtualnej rzeczywistości. W takim razie nietrudno się domyślić, jaki będzie pierwszy smartfon ze Snapdragonem 855 Plus. Będzie to smartfon dla graczy, a dokładnie Asus ROG Phone II.

Asus ROG Phone II pierwszym smartfonem ze Snapdragonem 855 Plus

Snapdragon 855 Plus

Tajwańczycy oficjalnie zapowiedzieli, że ROG Phone II zadebiutuje ze Snapdragonem 855 Plus i będzie to pierwszy smartfon z tym układem. Podniesione taktowanie procesora i jednostki graficznej z pewnością w propozycji Asusa zostanie odpowiednio też schłodzone. W końcu w standardowych smartfonach producenci też skupiają się na unikaniu przegrzewania, ale tworząc zwyczajny telefon, nie ma się takich możliwości, jak w obudowach dla graczy. Wystarczy spojrzeć na Nubię Red Magic 3 z wbudowanym wentylatorem. Tu nie ma walki o pozbywanie się kolejnych milimetrów z grubości. Asus niewątpliwie też pójdzie w tę stronę, choć oczywiście są to na razie domysły.

Zobacz też: Samsung Galaxy Note10 i Galaxy Watch Active 2 – poznajcie je bliżej.

Co ciekawe, oryginalny ROG Phone również korzystał z podkręconego Snapdragona 845. W przypadku jego następcy jest to już nowy układ, z którego z pewnością skorzysta wiele firm. Niemniej na ROG Phone II nie musimy długo czekać, bo oficjalna prezentacja została zaplanowana na 23 czerwca, a więc na następny wtorek. Z pewnością jednostka obliczeniowa to nie jedyny smaczek, który przyciągnie uwagę do smartfona dla graczy od Asusa.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy