DropBox Transfer pozwoli na bezproblemowe przesyłanie olbrzymich plików

Paweł Maretycz Newsy 2019-07-11

Dzielenie się dużymi plikami nie jest rzeczą łatwą. Często wciąż znacznie szybciej i łatwiej jest przenieść pliki na fizycznym nośniku niż wysłać je za pomocą internetu. Rzecz jasna mówię tutaj o olbrzymich plikach lub paczkach sięgających setek gigabajtów lub kilku terabajtów. Chociaż przesyłanie plików o rozmiarach kilkudziesięciu GB także może powodować trudności. Dlatego też powstaje coraz więcej usług, które mają nam w tym pomóc. Jedną z nich jest DropBox Transfer, który według zapewnień producenta ma zrewolucjonizować dzielenie się plikami.

DropBox Transfer

DropBox Transfer

Zasada działania jest prosta. Wystarczy umieścić pliki o rozmiarze do 100 GB w folderze Transfer, a następnie wysłać drugiej osobie link, lub wygenerowaną wiadomość e-mail. Udostępnianie plików ma granularną kontrolę dostępu do nich. Umożliwia więc ustawianie hasła albo datę ważności dostępu do plików. Dodatkowo otrzymamy powiadomienie, kiedy zostanie on pobrany. Kolejnym atutem jest to, że może go odebrać osoba niebędąca użytkownikiem usługi. Dzięki temu rozwiązanie to jest znacznie bardziej uniwersalne i nie wymaga na odbiorcy zakładania żadnego konta. Kolejnym atutem ma być strona pobierania. Będzie możliwość jej personalizacji, natomiast firmy będą mogły nawet umieścić na niej swoje logo.

Zobacz też: Samsung Galaxy A90 – flagowiec marzeń? Nareszcie pojawia się wygląd i akumulator

Oczywiście na tym polu jest już całkiem spora konkurencja. Jednak niewiele firm umożliwia jednorazowe przesyłanie tak dużych paczek danych. Mam nadzieję, że działanie DropBoxa spowoduje poruszenie na tym rynku i także inne firmy postanowią zawalczyć o klienta, zwiększając maksymalny rozmiar przesyłanych plików. Usługa na razie startuje w wersji beta i jest dostępna jedynie dla wybranych użytkowników dysku sieciowego. Z czasem jednak ma trafić do wszystkich.

Źródło: GSMarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x