5G to źródło raka. 5G szkodzi naszemu zdrowi. 5G jest po prostu niewidzialną śmiercią. Przeciwnicy sieci nowej generacji są nam doskonale znani i niektórzy mogą ich wyśmiewać, inni mogą z nich drwić, a pozostali mogą wręcz mieć ich w poważaniu. Możliwości jest bardzo wiele, ale zamieszanie w społeczeństwie jest… niepokojące. Tak, nadchodzi kolejna era antyszczepionkowców czy też płaskoziemców. Wszyscy przekrzykują się argumentami, więc miło by było zebrać to wszystko do jednego worka i… obalić lub odpowiednio opisać. To też zostało zrobione przez Dawida Myśliwca z kanału Uwaga! Naukowy Bełkot. Już w tym miejscu nie pozostaje mi nic innego, jak… podziękować!

Czy telefony komórkowe i 5G są dla nas zagrożeniem?

Nie przeraźcie się długością filmu. Blisko 40 minut to same konkrety, które szczegółowo obalają mniej lub bardziej popularne argumenty przeciwników 5G. Wszelkie zagrożenia związane z tą technologią, jak i ogólnie z telefonami komórkowymi istnieją, ale w specyficznych warunkach. W największym skrócie — nie ma żadnych potwierdzonych badań, które jednoznacznie wskazywałyby na to, że 5G powoduje raka, niesie śmierć lub po prostu stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia. Jednak bądźmy też obiektywni — telefony komórkowe stanowią największe zagrożenie dla naszej płodności, a raczej ma związek z jej utratą, choć niekoniecznie jednoznaczny. Wyjaśnienia przygotowane przez Dawida są na tyle szerokie i trafne, że warto sobie zapisać link do filmu, aby w każdej chwili móc zniwelować zagrożenie, ale związanie z przeciwnikami 5G.

Zobacz też: Czy Polska zrezygnuje z 5G?

Niestety, ale jest też obawa. Jeżeli ktoś naprawdę jest ślepy na naukę, to z pewnością wybierze z całego filmu takie zdania, które teoretycznie będą potwierdzały szkodliwość 5G. W końcu na takiej zasadzie działają przeciwnicy tej technologii. Jeśli jednak zaciekawiło Was obalanie takich mitów, to też gorąco zachęcam do zapoznania się z SciFunem, który zrównał z ziemią wspomnianych na początku płaskoziemców — o ironio, jakie zestawienie…

Już na sam koniec, pozwólcie, że podsumuję temat zagrożeń 5G cytatami z filmu Dawida:

Czy są jednoznaczne dowody na zagrożenie ze strony technologii telefonii komórkowej? Nie, jednoznacznych dowodów nie ma, ale istnieją prace, które na to wskazują.

Czy powinniśmy się obawiać? Nie.

 

Dawidzie, jeszcze raz dziękuję za prawdziwie naukowe podejście. Z kolei Wy, drodzy Czytelnicy, możecie pomyśleć o zakupie Huawei Mate 20 X 5G, czyli pierwszego smartfona 5G dostępnego w Polsce.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.