google pixel 4 aparat szczegoly teleobiektyw

Aparat Google sugeruje, czym zaskoczy nas nowy obiektyw Pixela 4

Newsy

Już nikt nie powinien czuć się zaskoczony, że Google w tym roku zerwie ze stosowaniem pojedynczej matrycy w swoich smartfonach w ramach głównego aparatu. Mimo że od pierwszej generacji Pixeli urządzenia te słyną ze świetnych zdjęć, to jednak brak dodatkowych obiektywów też jest odczuwalny. Dlatego Pixel 4 zaoferuje 2 aparaty — Google już ujawniło wygląd tego smartfona, został nawet uchwycony na zdjęciu, ale co tak naprawdę mamy oczekiwać od tej małej rewolucji? Tego o dziwo dowiadujemy się w ramach analizy kodu aplikacji aparatu Google.

Dodatkowy obiektyw Pixela 4 ujawniony w aparacie Google

Dokładnie teleobiektyw, co niektórych może zaskoczyć. W końcu Google skutecznie oprogramowaniem zatajało brak takowego aparatu, podczas gdy szerokokątny obiektyw był częściej wskazywany jako istotny brak. Niemniej aplikacja aparatu Google z piątego wydania testowego Androida Q wskazuje na nowy tryb Super Res Zoom. Co przez to rozumieć? Oczywiście wysokiej jakości (rozdzielczości) zdjęcia ze zbliżeniem — Google chce się odgryźć Huawei i Oppo. Jednak to nie jedyna nowość ujawniona w ramach nowej wersji programu. Ten ma spis dostępnych matryc, w ramach których pojawia się właśnie teleobiektyw, ale też Front IR sensor. W tym wypadku niejako potwierdzają się wcześniejsze plotki o natywnym wsparciu przez Androida Q dla rozpoznawania twarzy w trójwymiarze. Innymi słowy, jest to Face ID. Bardzo możliwe, że taki właśnie czujnik też zawita do Pixeli 4. generacji.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zobacz też: Samsung Galaxy S10+ nie ma sobie równych we flagowym portfolio firmy.

Oczywiście nie brakuje też wzmianki o przednim aparacie z szerokokątnym obiektywem, który dostępny jest w Pixelu 3 XL. Jednak sama aplikacja będzie dostępna też dla tego modelu, więc nie jesteśmy w stanie potwierdzić, że samo techniczne rozwiązanie zawita do nadchodzącego smartfona Google. Niemniej ewidentnie Amerykanie szykują małe rewolucje w ramach fotograficznych możliwości swoich urządzeń mobilnych. Ja po cichu mam tylko nadzieję, że tym razem uda się bez problemów technicznych wydać nowe smartfony.

 

Źródło: XDA Developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x