Oficjalna premiera Androida Q zbliża się do nas wielkimi krokami. Z tego powodu dziś Google wydało czwartą wersję testową systemu, która skierowana jest głównie do programistów i twórców aplikacji. Fani Androida mogą jednak dowiedzieć się z niej wiele o przyszłości ich ulubionego oprogramowania. Może ona być interesująca – nowa wersja systemu mówi nam o tym, że gigant z Mountain View chce konkurować z Face ID. 

W testowej wersji Androida Q znaleziono wzmianki o uwierzytelnianiu twarzą

Serwis 9to5google dotarł do ukrytych w systemie informacji, które mówią o tym, że Android Q podczas debiutu będzie obsługiwał funkcję uwierzytelniania twarzą. Podobnie jak skaner linii papilarnych, zabezpieczenia ma służyć do wielu celów, takich jak m.in. odblokowywanie smartfona czy potwierdzanie płatności. Użytkownik w ustawieniach systemu będzie mógł również zdecydować o bezpieczeństwie metody – dla przykładu może ona wymagać otwartych oczu osoby chcącej uzyskać dostęp do wrażliwych informacji zgromadzonych na urządzeniu. Wszystkie dane biometryczne zapisane w pamięci smartfona będzie można również bezproblemowo usunąć i wystarczy do tego jedno wciśnięcie przycisku.

FaceID Android

Zobacz też: YouTube rozpoczął walkę z teoriami spiskowymi i mową nienawiści.

Co myślicie o tej funkcji? Czy wolelibyście odblokowywać swojego smartfona w ten sposób, czy jednak preferujecie skaner linii papilarnych? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: 9to5google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.