ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
xiaomi mi a2

Xiaomi Mi A3 najprawdopodobniej już znamy – Chińczycy ze stałą sztuczką

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Wiele osób wybiera smartfony Xiaomi ze względu na stosunek ich jakości i możliwości do ceny. Jednak niektórzy też decydują się na te chińskie modele, gdyż korzystają z nakładki MIUI. Inni znowu nie są w stanie jej przeżyć i dla takich właśnie osób powstała seria Mi A. W tym roku spodziewamy się trzech modeli z rodziny Mi A3 i okazuje się, że bardzo możliwe, iż już je poznaliśmy, ale tradycyjnie w formie z MIUI na pokładzie. Oczywiście mowa o serii Mi CC9, ale zacznijmy od początku.

Xiaomi Mi A3 to Mi CC9e w przebraniu Android One

Xiaomi Mi CC9

W ciągu ostatnich dwóch lat Xiaomi najpierw prezentowało Mi 6X i Mi 8X, aby później pokazać odpowiednio Mi A1 i Mi A2. Dodatkiem do zeszłorocznego zestawu był Mi A2 Lite, który wcześniej został przedstawiony w formie Redmi 6 Pro. Innymi słowy, Xiaomi najpierw pokazuje modele z MIUI, które dostępne są głównie w Chinach i wybranych krajach azjatyckich, a później odkrywane są globalne wersje z Android One na pokładzie. Tym razem nie spodziewamy się premier Mi 9X, ale pojawiła się nowość w postaci Mi CC9. Właściwie to trzy nowości i dokładnie tyle samo modeli pojawia się w plotkach w ramach serii Mi A3. Co ciekawe, potwierdzają się wszystkie plotki dotyczące specyfikacji w postaci układów obliczeniowych i czytników linii papilarnych. Jednak ostatni informacje potwierdzają jeden model — Mi CC9e ma zadebiutować jako Mi A3. Xiaomi już szykuje się do premiery, gdyż zdobyło podstawowe certyfikaty, niezbędne do rozpoczęcia sprzedaży.

Zobacz też: Samsung Galaxy M30s jest tuż za rogiem.

Tym sposobem możemy domyślać się, że Mi CC9 będzie Mi A3 Pro lub po prostu mocniejszym odpowiednikiem. Ewentualnie to właśnie będzie Mi A3, a Mi CC9e ujrzymy jako Mi A3 Lite. Tak, to trochę zamieszane, ale nadal brakuje trzeciego modelu z wcześniejszych plotek. Mimo wszystko niedługo wszystko powinno się wyjaśnić, a my doczekamy się kolejnych smartfonów Xiaomi z czystym Androidem.

Źródło: XDA Developers

Sprawdź najnowsze wpisy