Ten rok może okazać się przełomowy dla Androida i Google. Otóż od groma producentów zapewnia, że nie będziemy musieli czekać wieczność na pojawienie się Androida Q na wielu modelach. Co prawda głównie flagowych, ale to już zdecydowany krok naprzód. Wśród zainteresowanych względnie szybkimi aktualizacjami jest Xiaomi, które ma zamiar zaktualizować między innymi Mi 9. W tym roku w sumie 4 modele Chińczyków mają otrzymać Androida Q. Oczywiście wciąż ten system będzie krył się pod MIUI, prawdopodobnie MIUI 11. Tymczasem firma postanowiła rozpocząć zbieranie zgłoszeń na testerów.

Xiaomi Mi 9 z Android Q i nakładką MIUI — testy czas zacząć

xiaomi mi 9 android q miui rekrutacja testy

Tak jak wielu producentów wyraziło chęć szybkich aktualizacji, tak samo wielu chce dzielić się swoimi pracami z użytkownikami wcześniej za sprawą wydań testowych. Przyjemnie z pożytecznym — w końcu to darmowa siła robocza, a i poniekąd przyjemność dla użytkowników. Oczywiście Xiaomi zaznacza, że udział w testach nie jest sugerowany osobom, które oczekują, aby ich Mi 9 dalej stanowił smartfon do codziennego użytkowania. Już ujawniane błędy dotyczą między innymi losowych problemów z aparatem, braku kontroli głośności czy też restartem systemu po uruchomieniu trybu obsługi jedną ręką.

Zobacz też: Lego Tower zawitało do Sklepu Play.

Na tym właśnie polegają testy. To nie jest wczesny dostęp do danego oprogramowania, które być może gdzieś ma źle ustawioną czcionkę. Szczególnie na tym etapie, kiedy Android Q wciąż jest w powijakach i wiele poprawek jest zależnych bezpośrednio od Google. Tym sposobem pamiętajcie, że testy są dla tych, co faktycznie chcą coś testować, a niekoniecznie poznawać.

 

Źródło: XDA Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.