Klocki Lego są niesamowicie sławne i niewątpliwie utrwaliły się w popkulturze. Stanięcie na jeden z nich wiąże się z ogromnym bólem, ale zabawa niekoniecznie. Nie dziwi więc fakt, że marka ma swój udział też między innymi w motoryzacji, filmach czy też grach. W każdej z tych kategorii można mówić o kolejnych sukcesach. W końcu Lego to najpopularniejszy producent opon na świecie, ale… skupmy się na grach, bo najnowsza produkcja trafiła właśnie do Sklepu Play. Jest to Lego Tower, które zostało stworzone na licencji przez NimbleBit.

Lego Tower — darmowa gra już dostępna w Sklepie Play i App Store

Wspomniane studio znane jest między innymi z takiego tytułu jak Tiny Tower. Jak się nietrudno domyślić, Lego Tower jest swego rodzaju wariacją wspomnianej gry. Oczywiście w centrum uwagi są charakterystyczne figurki i klocki, ale naszym celem jest zarządzać wieżowcem. Tworzymy mieszkania, firmy i ogólny świat dla naszych ludzików. Skoro już wiecie, że Lego Tower jest darmowe, to… stety lub nie, ale musiały pojawić się mikropłatności. Ich zasięg wynosi od 9,39 do aż 139,99 złotych za element. Samą rozgrywkę doskonale przedstawia powyższy film, choć ja po pierwszych kilkunastu minutach jeszcze się nie przekonałem do tego tytułu. Sprawia wrażenie bardzo osiadłego na marce, bez wprowadzania niczego ciekawego w samych zasadach gry, co by wcześniej nie wystąpiło w wielu innych produkcjach.

Zobacz też: Nokia 2 nie dostanie Androida Pie – nie ma powodów do narzekań.

Oczywiście niech moja krótka recenzja nie zniechęca Was do sprawdzenia Lego Tower. Być może dla Was tego typu tytułu są interesujące lub jeszcze ich nie poznaliście. W takim razie grę pobierzecie ze Sklepu Play lub App Store. Produkcja ta nie ma ogromnych wymagań i o ile w przypadku Apple wymagany jest co najmniej iOS 11, tak w przypadku Robocika mowa jest o Androidzie 4.1 lub nowszym oraz wsparciu dla OpenGL ES 3. Dajcie znać, co sądzicie o Lego Tower!

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.