Xiaomi interesują rynki zagraniczne

Xiaomi Express – chiński gigant wchodzi na rynek usług?

Newsy

Xiaomi złożył wniosek o znak towarowy dla nazwy Xiaomi Express. Okazuje się, że został on zgłoszony w China Trademark Office już w sierpniu 2018 roku. Według doniesień znak towarowy został zgłoszony w następujących klasach: klasa 9, klasa 35, klasa 38, klasa 39 i klasa 42. Wniosek został już zatwierdzony dla klas 38 i 39, które przeznaczone są odpowiednio do przesyłania informacji i dostarczania paczek. Pozostałe nadal oczekują na zatwierdzenie.

Xiaomi Express

Xiaomi Express

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Znak towarowy klasy 38 obejmuje również usługi telekomunikacyjne, usługi typu chat room, usługi portalowe, usługi poczty elektronicznej, zapewnienie użytkownikom dostępu do Internetu, nadawanie programów radiowych i telewizyjnych. Natomiast znak towarowy klasy 39 obejmuje transport, pakowanie i przechowywanie towarów, organizację podróży, dystrybucję energii elektrycznej, informacje dla podróżnych, zapewnienie parkingów samochodowych. Przed złożeniem wniosku o rejestrację znaku towarowego, Xiaomi poinformowało, że pracuje nad uruchomieniem usługi dostawy następnego dnia. Ma ona objąć ponad 150 miast w Indiach. Na tej podstawie istnieją spekulacje, że Xiaomi Express może być również oficjalną nazwą tej usługi.

Zobacz też: Aparat w Samsungu Galaxy A90 będzie się jednak różnił od Galaxy A80

Ale może to być również związane z Xiaomi Mi Express Kiosks, które uruchomiono w Indiach z powrotem w maju. Mi Express Kioski są automatami załadowanymi urządzeniami Xiaomi, Redmi i Pocophone. Tak więc, oprócz chodzenia do sklepu lub zamawiania online, można również kupić telefon, powerbank lub inne dostępne akcesoria z Mi Express Kiosk. A następnie odebrać je z automatu. Xiaomi może chcieć wprowadzić to również w innych krajach i stąd powód ubiegania się o znak towarowy. Istnieje także możliwość, że chiński producent, który ma obecnie w swojej ofercie niemal wszystko, postanowił doprowadzić do jeszcze większej dywersyfikacji. Na przykład poprzez wejście na rynek usług jako zupełnie nowa firma kurierska. A czy Wy wysyłalibyście paczki za pomocą Xiaomi?

Źródło: Gizmochina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x