Trudno jest znaleźć dokładną definicję tego, czym jest YouTube, ponieważ na platformie znajduje się tak wiele różnych treści. Jedno jest pewne: YouTube to miejsce, w którym można znaleźć muzykę, a dokładniej teledyski. Jednakże starsze filmy często nie mają odpowiedniej jakości, a czasem można je znaleźć tylko w 360p. Na szczęście YouTube chce to zmienić. Platforma YouTube i Universal Music Group właśnie ogłosiły, że zremasterowały niektóre kultowe teledyski z przeszłości, które płynnie zastępują stare wersje już dostępne online.

Współpraca YouTube i Universal Music

YouTube i Universal Music

YouTube i Universal Music zaczęły oferować ponad 100 teledysków w zremasterowanej jakości wideo i audio. Jednak obiecują, że będzie ich jeszcze ponad 1000. Zmiany będą publikowane co tydzień, aż będziemy mogli usłyszeć i zobaczyć pełny zaktualizowany katalog pod koniec 2020 roku. Poniżej znajduje się kilka z pierwszej partii:

Od dziś, wyłącznie na YouTube, znajdziesz ponad 100 teledysków w najwyższej dostępnej jakości, w tym tytuły z Billy Idol, Beastie Boys, Boyz II Men, George Strait, Janet Jackson, Kiss, Lady Antebellum, Lady Gaga, Lionel Richie, Maroon 5, Meat Loaf, No Doubt/Gwen Stefani, Smokey Robinson, The Killers, Tom Petty i wiele więcej.

Zobacz też: Nowa seria Xiaomi CC – firma wyjaśnia jej znaczenie.

W wielu przypadkach jakość wideo nie wydaje się tak bardzo ulepszona. Oczywiście podbito rozdzielczość pliku, jednak obraz wygląda wciąż tak jak dawniej. Z drugiej strony podbicie rozdzielczości gotowego pliku to nie jest łatwe zadanie, a surówki wielu z nich już dawno zostały usunięte. Niestety, YouTube tworzy tutaj system dwuklasowy. Przeciętny użytkownik nie może podnieść jakości starych nagrań i wrzucić ich na kanał bez utraty dotychczasowych wyświetleń. Z drugiej jednak strony taka decyzja nie dziwi. Dałaby ona możliwość manipulowania nagraniami i zmieniania własnych słów.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.