ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Smartfon Meitu Xiaomi 

Nowa seria Xiaomi CC – firma wyjaśnia jej znaczenie.

Autor: Patryk Pala Kategoria: Newsy

Xiaomi zakupiło w zeszłym roku firmę Meitu i spodziewaliśmy się, że pierwszym produktem tej współpracy będzie telefon nazywający się Xiaomi CC9. Lei Jun, dyrektor generalny Xiaomi, przedstawił serię CC, wyjaśniając znaczenie nazwy. Skrót oznacza „Kolorowo i Kreatywnie” i jest stworzony przez zespół Chic & Cool 90. W ogłoszeniu nie było nic o telefonach, więc wciąż czekamy na oficjalną datę premiery modelu CC9.

Xiaomi CC stawia przede wszystkim na wygląd

xiaomi meitu obrotowy aparat

Liczba w nazwie CC9 oznacza wiek firmy – 9 lat. To nie pierwszy raz, kiedy Xiaomi zmienia nazwę smartfona, aby świętować swoje urodziny. Model Mi 7 został pominięty, a firma od razu przeskoczyła do nazwy flagowego Xiaomi Mi 8 w zeszłym roku.

Smartfony Xiaomi CC będą trzecią marką firmy po telefonach Redmi i Mi. Będzie to inna seria, zaprojektowana przez studentów sztuki i skierowana do młodych, którzy „chcą się zdefiniować”. Zespół Chic & Cool 90 będzie dążył najpierw do poprawy estetyki, co może oznaczać, że telefon nie będzie miał imponujących parametrów.

Zobacz też: Xiaomi szykuje odpowiedź na Zenfone 6 – obrotowy aparat w lepszym wydaniu.

Lei Jun dodał również, że młodzi ludzie pragną się pokazać i być usłyszanym, uwielbiają robić zdjęcia i dzielić się ich pięknem ze wszystkimi. Nowy telefon będzie miał nową koncepcję estetyczną, łączącą zaawansowany sprzęt fotograficzny i urodę technologii.

Jest więcej niż pewne, że Xiaomi wprowadzi do aparatu jeszcze więcej filtrów upiększających i poprawi silnik AI. Celem będzie poprawa i ulepszenie zdjęć, ponieważ jest to bardzo pożądana funkcja w Chinach.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy