Nie od dziś wiadomo, że żaden system operacyjny nie ma szans na sukces, jeśli nie ma szerokich zasobów gier i programów. Dlatego od ponad dekady Android i iOS praktycznie nie mają żadnych konkurentów. Dlatego między innymi Microsoft musiał odpuścić dalszy rozwój Windows Phone, ostatecznie Windows Mobile. Jednak skoro już mamy do wyboru dwie platformy, to z perspektywy programisty, na której lepiej się skupić? Okazuje się, że zarobić można więcej na iOS, ale dla nikogo nie powinno być to zaskoczenie.

Więcej zarobisz na aplikacjach, jeśli będziesz tworzył je na iOS

Niegdyś Apple chwaliło się tym, że ich sklep z aplikacjami dla iPhone’ów jest największy. Z czasem Sklep Play wyprzedził App Store i dzisiaj jest już daleko z przodu. Jednak statystyki nie kłamią i pierwszych 100 najpopularniejszych deweloperów na iOS zarabia średnio zdecydowanie więcej niż odpowiednicy na Androidzie. Różnica ta stale rośnie i w niektórych kategoriach jest wręcz astronomiczna. Te dane jednoznacznie pokazują, na którą platformę warto przygotowywać swoje aplikacje.

Zobacz też: Oto jak ma wyglądać Motorola One Action.

Oczywiście też nietrudno wyjaśnić taki stan rzeczy. W przypadku iOS praktycznie nie ma możliwości instalowania aplikacji spoza App Store. Z kolei na Androidzie piractwo cały czas istnieje. Mimo wszystko też nie zapominajcie, że można programować na obie platformy jednocześnie. Co jeszcze według Was ma znaczenie w tych wynikach?

Źródło: Venturebeat

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.