Microsoft usunął linię Matebook od Huaweia ze sklepu internetowego w zeszłym miesiącu. Stało się to na skutek blokady nałożonej na chińskiego giganta przez władze USA. Podczas gdy gigant oprogramowania milczał na temat sprawy licencji Windowsa 10 dla Huaweia. Natępnie wycofał po cichu jego produkty ze sklepów. Okazuje się jednak, że tak samo jak zniknęły ze sklepu, tak samo wróciły do niego po cichu. MateBook 13, MateBook i MateBook X Pro są ponownie widoczne w sklepie Microsofru. MateBook X Pro jest obecnie wymieniony jako niedostępny. Jednak cała reszta jest dostępna do ponownego zakupu.

Laptopy Huawei wróciły do Microsoft Store

Laptopy Huawei Microsoft Store

Portal The Verge zwrócił się do Microsoft żeby skomentował całe zajście. Po długim milczeniu gigant wydał następujący komunikat:

Musimy oceniać i ostrożnie reagować na wiele zawiłości biznesowych, technicznych i regulacyjnych wynikających z niedawnego dodania Huawei do listy podmiotów administracyjnych Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych w zakresie eksportu. W rezultacie wznawiamy sprzedaż istniejących zapasów urządzeń Huawei w sklepie Microsoft Store.

Ważne słowa są istniejące zapasy. Oznacza to, że Microsoft sprzeda jedynie te urządzenia, które już teraz ma na magazynie. Nie zamierza więc wznawiać dostaw od Huawei.

Zobacz też: Nowy Mix w T-Mobile, czyli nowe oferty, a w niej więcej internetu

Huawei odłożył premierę nowego laptopa z systemem Windows, który miał zostać zaprezentowany na targach CES Asia w zeszłym tygodniu. Przełożyło się to na fałszywe plotki. Według nich gigant miał zawiesić produkcję laptopów.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.