We wtorek poinformowaliśmy, że działalność Huaweia związana z produkcją laptopów została wstrzymana w związku z trwającym zakazem obowiązującym w Stanach Zjednoczonych. Wynikać miała ona z  brakiem komponentów do produkcji nowych urządzeń. Najnowsze informacje donoszą jednak, że to nie jest prawda.

Huawei wciąż rozwija swoje laptopy

Huawei wciąż rozwija swoje laptopy

Według doniesień chińskich mediów osoby mające dostęp do informacji poufnych określiły tę plotkę jako fałszywą. Natomiast prace nad nowymi urządzeniami nie zwalniają. Źródła donoszą, że Huawei wypuści nowy model laptopa jeszcze w przyszłym miesiącu. Ma on wprowadzić funkcje rewolucyjne dla całej serii, chociaż nie znamy szczegółów. Jednak, choć zostanie wprowadzony w Chinach w lipcu, może minąć trochę czasu, zanim dotrze on na inne rynki. Z doniesień wynika, że pogłoski o wstrzymaniu produkcji i rozwoju nowych komputerów osobistych mogły być wynikiem nadinterpretacji. Huawei przesunął datę wprowadzenia na rynek nowego MateBooka. Komputer został pierwotnie zgłoszony do ogłoszenia na targach CES Asia, które rozpoczęły się w tym tygodniu.

Zobacz też: Samsung do swojego starszego flagowca dodaje świetną funkcję z Galaxy S10

Oznacza to że zapasy komponentów, którymi dysponuje gigant ciągle się nie skończyły. Informacja o końcu produkcji okazała się fałszywa. Jednak wciąż to nie zmienia trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się producent. Jeśli nie dojdzie do porozumienia między Chinami i USA lub osoba odpowiedzialna za budżet w Stanach zjednoczonych nie przemówi administracji Trumpa do rozsądku, to wizja zakończenia produkcji laptopów przez producenta stanie się realna. Jak na razie jednak Huawei wciąż rozwija swoje laptopy.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.