xiaomi, miui 10

Skróty i lista aplikacji – Xiaomi nadrabia braki w MIUI

Newsy

Nakładka MIUI w telefonach Xiaomi jest jednym z niewielu interfejsów użytkownika, który wciąż nie ma możliwości stosowania szuflady aplikacji. Użytkownicy byli zmuszeni do korzystania z alternatywnych aplikacji pulpitu głównego. Wkrótce powinno to się zmienić, ponieważ Xiaomi w najnowszym oprogramowaniu testuje możliwość stosowania szuflady. Duży wpływ na taką zmianę może, mieć dobrze przyjęty Pocophone F1. Marka należy do Xiaomi jednak w swojej nakładce, posiada szufladę z aplikacjami i skrótami aplikacji.

Szuflada aplikacji w MIUI

Zmiany pojawiły się w najnowszej wersji testowej oprogramowania MIUI o numerze 4.10.6.1025-06141703. Nowa wersja wprowadza przede wszystkim przycisk do szuflady aplikacji na ekranie głównym. Stuknięcie w przycisk otwiera szufladę natomiast stuknięcie w strzałkę u góry ekranu lub naciśnięcie przycisku Wstecz powoduje jej zamknięcie. Gest przesunięcia w górę i w dół niestety nie działa, aby uzyskać dostęp do aplikacji, ale jest szansa, że zostanie taka funkcjonalność wprowadzona w przyszłej wersji oprogramowania. 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz też: Aparat MIUI w końcu z Google Lens.

Oprócz dodania szuflady aplikacji, testowe oprogramowanie MIUI również wprowadza skróty do aplikacji. Są to zestawy szybkich akcji, które pojawiają się, gdy ikona aplikacji jest dłużej wciśnięta. Skróty do aplikacji zostały wydane z Androidem 7.0 i umożliwiają użytkownikom uruchamianie dowolnej konkretnej części aplikacji bezpośrednio w celu wykonywania określonych zadań.

Źródło: gsmarena, xda-developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x