ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
xiaomi, miui 10

Skróty i lista aplikacji – Xiaomi nadrabia braki w MIUI

Autor: Patryk Pala Kategoria: Newsy

Nakładka MIUI w telefonach Xiaomi jest jednym z niewielu interfejsów użytkownika, który wciąż nie ma możliwości stosowania szuflady aplikacji. Użytkownicy byli zmuszeni do korzystania z alternatywnych aplikacji pulpitu głównego. Wkrótce powinno to się zmienić, ponieważ Xiaomi w najnowszym oprogramowaniu testuje możliwość stosowania szuflady. Duży wpływ na taką zmianę może, mieć dobrze przyjęty Pocophone F1. Marka należy do Xiaomi jednak w swojej nakładce, posiada szufladę z aplikacjami i skrótami aplikacji.

Szuflada aplikacji w MIUI

Zmiany pojawiły się w najnowszej wersji testowej oprogramowania MIUI o numerze 4.10.6.1025-06141703. Nowa wersja wprowadza przede wszystkim przycisk do szuflady aplikacji na ekranie głównym. Stuknięcie w przycisk otwiera szufladę natomiast stuknięcie w strzałkę u góry ekranu lub naciśnięcie przycisku Wstecz powoduje jej zamknięcie. Gest przesunięcia w górę i w dół niestety nie działa, aby uzyskać dostęp do aplikacji, ale jest szansa, że zostanie taka funkcjonalność wprowadzona w przyszłej wersji oprogramowania. 

Zobacz też: Aparat MIUI w końcu z Google Lens.

Oprócz dodania szuflady aplikacji, testowe oprogramowanie MIUI również wprowadza skróty do aplikacji. Są to zestawy szybkich akcji, które pojawiają się, gdy ikona aplikacji jest dłużej wciśnięta. Skróty do aplikacji zostały wydane z Androidem 7.0 i umożliwiają użytkownikom uruchamianie dowolnej konkretnej części aplikacji bezpośrednio w celu wykonywania określonych zadań.

Źródło: gsmarena, xda-developers

Sprawdź najnowsze wpisy