Przed chwilą mogliście się dowiedzieć, że szybkie ładowanie w Galaxy Note10 może okazać się nie tak szybkie, jakbyśmy tego oczekiwali. Ten temat nazwałem telenowelą i podobnie mógłbym zrobić w przypadku zestawiania iPhone’ów z USB-C. Apple porzuciło już swoje złącza w MacBookach na rzecz ogólnego standardu i wiele osób oczekuje tego samego w przypadku Lightning w smartfonach. Tym razem to iOS 13 w wersji testowej wskazuje, jakby faktycznie miało się tak stać.

iOS 13 sugeruje pojawienie się USB-C w iPhone XI

Wygląd iPhone XI nie powinien nas już zaskoczyć. Jednak rendery zazwyczaj nie są aż tak dokładne, aby jednoznacznie określić, czy dany otwór jest na USB-C, czy też na Lightning. Tym samym zmieniona grafika ładowania iPhone’ów w iOS 13 (wersji testowej) sprawiła, że wiele osób na świecie jest już pewnych, że nadchodzi USB-C. Oczywiście nikt nie powinien się zdziwić, jak w kolejnej odsłonie tego oprogramowania ponownie ujrzymy zmianę. W końcu Apple też jest świadome tego, co wypuszcza. Całość może się sprowadzać do sprytnego zabiegu marketingowego.

Zobacz też: Podoba Ci się iPhone XI? Pixel 4 też może.

Oczywiście od groma osób chciałoby pełnego przejścia Apple na USB-C z jednoczesnym porzuceniem Lightning. Jednak też bądźmy świadomi, że dla wielu osób będzie to jednoznaczne z wymianą całej gamy akcesoriów lub… stosowania kiepskich przejściówek. Niemniej kiedyś ten moment musi nastąpić i w tym wypadku im wcześniej, tym lepiej.

Źródło: GSM Arena, Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.