Google nie ma szczęścia do swoich smartfonów. Rok w rok dręczy je wiele niezrozumiałych problemów z gatunku tych najbardziej niespodziewanych. W zeszłym roku dodatkowo Amerykanom oberwało się za wygląd Pixela 3 XL z jego masywnym wycięciem w wyświetlaczu. Tym razem firma nie chce powtórzyć tego błędu, bo podobno negatywne opinie doszły daleko do włodarzy. Dlatego tym razem szykowana jest nie jedna, a wiele różnorakich odsłon wyglądu Pixela 4, aby wybrać tę najodpowiedniejszą. Oczywiście już wiele różnorakich grafik krąży po Sieci. W głównej mierze bazują one na patentach, więc nie do końca są wiarygodne. Dlatego poznajcie kolejne rendery, które teoretycznie pokazują Pixela 4. Podobieństwo do nadchodzących modeli Apple jest uderzające.

Wygląd Pixela 4 zdradza ogromne pole dla aparatów niczym w iPhone XI

W momencie, gdy kilka miesięcy temu do Sieci wyciekły pierwsze grafiki, które teoretycznie pokazują iPhone’a XI, to Internet jednogłośnie określił Apple jako… oryginalne. To oczywiście jedno z najłagodniejszych określeń, a tymczasem widać, że Google może planować coś podobnego. Wygląd Pixela 4 na powyższych renderach wyraźnie nawiązuje do tego, co już znamy z niezaprezentowanych jeszcze urządzeń z Jabłuszkiem. Duży obszar w rogu wyznaczony na obiektywy stał się już charakterystyczny. Do tego dochodzi notch lub stosunkowo gruba górna ramka oraz fizyczne przyciski. To wprowadza pewien zamęt.

Jest jeszcze nadzieja na bardziej stonowany wygląd Pixela 4

Wspomniałem na początku, że Google postanowiło nie skupiać się na jednej propozycji wyglądu, a kilku. Dlatego nawiązanie do iPhone’a XI może zakończyć swój żywot w formie prototypu. Skoro już o prototypach mowa, to te z pewnością już krążą po świecie i teoretycznie jeden z nich możecie podziwiać powyżej. Pojawia się podwójny aparat, ale nie rzuca się on już aż tak bardzo w oczy. Z przodu z kolei widzimy nawiązanie do patentów i Galaxy S10. Mimo wszystko nadal nie dałbym sobie ręki uciąć, że właśnie taki będzie wygląd Pixela 4 lub jego większego brata.

Zobacz też: Google Stadia w szczegółach!

Jak na Google przystało, niedługo powinniśmy poznać wszystko na temat czwartej odsłony omawianych smartfonów. W końcu ostatnie modele Amerykanów niemalże w pełni wyciekły do Sieci na kilka miesięcy przed oficjalną premierą. Ta jest przewidywana na jesień, więc najwyższy czas na ujawnianie poszczególnych detali. Mimo wszystko, która wersja wyglądu Pixela 4 bardziej Wam się podoba? Z ogromnym aparatem jak w iPhone XI czy też bardziej stonowana, druga wersja?

Źródło: GSM Arena, 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.