Gry mobilne powoli stają się coraz lepsze. Dodatkowo właśnie pojawiła się szansa na to, żeby zachęcić niezależnych twórców do pisania gier dla Androida. Polega ona na tym, że pisząc tytuł na platformę Google, będzie można go uruchomić bezpośrednio na komputerze stacjonarnym bez konieczności jakiejkolwiek edycji. Może to zachęcić twórców, ponieważ za jednym zamachem przygotują zarówno grę na Androida, jak i na Steam. Wszystko dzięki BlueStacks Inside.

BlueStacks Inside pozwoli na granie w gry mobilne przez Steam

BlueStacks Inside

Firma stojąca za emulatorem Androida BlueStacks uruchomiła BlueStacks Inside, który umożliwia twórcom gier mobilnych publikowanie swoich gier na platformie Steam. Wewnątrz BlueStacks programiści mogą przenosić istniejące gry mobilne na Steam i Discord. Rosen Sharma, prezes BlueStacks, powiedział w oświadczeniu do Venturebeat:

Widzimy, że publiczność BlueStacks i Steam pokrywa się niemal całkowicie. Dzięki temu partnerstwo daje graczom dostęp do całej biblioteki gier na Androida bezpośrednio na ich komputerach. Eliminujemy potrzebę tworzenia oddzielnych zespołów programistycznych, aby przenosić gry mobilne na odbiorców PC. Po opublikowaniu w BlueStacks gracz pobierający grę za pośrednictwem Steam otrzymuje pełne wrażenia z gry. To nie jest BlueStacks. To nie jest Steam. To gra na PC.

Zobacz też: Instagram zadba o Twój pakiet danych. Jak włączyć nową funkcję?

BlueStacks Inside for Steam zapewni programistom dostęp do wielu funkcji, w tym do centrum społeczności Steam, promocji, kuratorów i kolekcji. Deweloperzy mogą nawet przetwarzać płatności za pośrednictwem Portfela Steam, eliminując potrzebę integracji rozwiązań innych firm. Kolejną zaletą jest to, że programiści mogą kierować bezpośrednio do odbiorców Steam bez żadnej dodatkowej pracy.

Źródło: wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.