instagram logo

Instagram zadba o Twój pakiet danych. Jak włączyć nową funkcję?

Newsy

Instagram to niezwykle popularny portal społecznościowy, za pomocą którego użytkownicy mogą dzielić się zdjęciami. O sukcesie aplikacji świadczą nawet statystyki – na ten moment każdego miesiąca korzysta z niej miliard użytkowników. Niestety ładowanie kolejnych zdjęć może być kłopotem, gdy nie jesteśmy podłączeni do sieci Wi-Fi, ze względu na limitowany pakiet danych. Na całe szczęście Instagram zauważył ten problem i stara się mu zapobiec za pomocą nowej funkcji. 

Instagram – oszczędzanie danych. Jak aktywować uaktualnioną funkcję?

Warto wspomnieć o tym, że funkcję oszczędzania danych już od pewnego czasu można było znaleźć w ustawieniach Instagrama, lecz teraz została ona uaktualniona o nowe możliwości. Zarząd portalu poinformował, że w przeciągu najbliższych dni powinna ona trafić do wszystkich użytkowników (udogodnienie na pewno pojawiło się na smartfonach użytkowników z Indii) – jeśli ta metoda dzisiaj nie zadziała, to spróbujcie ponownie za kilka dni. Jak zatem włączyć tę funkcję?

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]
  1. Przejdź do ustawień aplikacji Instagram. Można to zrobić za pośrednictwem swojego profilu.
  2. Wybierz opcję „Konto”, a następnie „Użycie komórkowego transferu danych”.
  3. Aktywuj funkcję „Używaj mniejszej ilości danych”. Wyświetlone zostanie nowe menu.
  4. Za jego pośrednictwem wybierz, kiedy pobierane mogą być obrazki w pełnej rozdzielczości – możesz wskazać jedną z trzech opcji (nigdy / tylko, gdy używam Wi-Fi / gdy używam Wi-Fi + danych komórkowych).

Zobacz też: Sprawdź najlepsze promocje aplikacji na Androida.

Warto wspomnieć, że jak na razie dodatkowe menu nie jest planowane dla aplikacji Instagrama dla systemu iOS. Jeśli nie otrzymałeś jeszcze wymaganej aktualizacji, to poczekaj kilka dni – uaktualnienie będzie trafiało stopniowo do kolejnych użytkowników.

Źródło: AndroidBeat

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x