Instagram to niezwykle popularny portal społecznościowy, za pomocą którego użytkownicy mogą dzielić się zdjęciami. O sukcesie aplikacji świadczą nawet statystyki – na ten moment każdego miesiąca korzysta z niej miliard użytkowników. Niestety ładowanie kolejnych zdjęć może być kłopotem, gdy nie jesteśmy podłączeni do sieci Wi-Fi, ze względu na limitowany pakiet danych. Na całe szczęście Instagram zauważył ten problem i stara się mu zapobiec za pomocą nowej funkcji. 

Instagram – oszczędzanie danych. Jak aktywować uaktualnioną funkcję?

Warto wspomnieć o tym, że funkcję oszczędzania danych już od pewnego czasu można było znaleźć w ustawieniach Instagrama, lecz teraz została ona uaktualniona o nowe możliwości. Zarząd portalu poinformował, że w przeciągu najbliższych dni powinna ona trafić do wszystkich użytkowników (udogodnienie na pewno pojawiło się na smartfonach użytkowników z Indii) – jeśli ta metoda dzisiaj nie zadziała, to spróbujcie ponownie za kilka dni. Jak zatem włączyć tę funkcję?

  1. Przejdź do ustawień aplikacji Instagram. Można to zrobić za pośrednictwem swojego profilu.
  2. Wybierz opcję „Konto”, a następnie „Użycie komórkowego transferu danych”.
  3. Aktywuj funkcję „Używaj mniejszej ilości danych”. Wyświetlone zostanie nowe menu.
  4. Za jego pośrednictwem wybierz, kiedy pobierane mogą być obrazki w pełnej rozdzielczości – możesz wskazać jedną z trzech opcji (nigdy / tylko, gdy używam Wi-Fi / gdy używam Wi-Fi + danych komórkowych).

Zobacz też: Sprawdź najlepsze promocje aplikacji na Androida.

Warto wspomnieć, że jak na razie dodatkowe menu nie jest planowane dla aplikacji Instagrama dla systemu iOS. Jeśli nie otrzymałeś jeszcze wymaganej aktualizacji, to poczekaj kilka dni – uaktualnienie będzie trafiało stopniowo do kolejnych użytkowników.

Źródło: AndroidBeat

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.