Xiaomi wprowadziło na rynek swój piwewszy czytnik e-booków. Został on wyposażony w 10,3-calowy wyświetlacz e-ink i rysik. Produkt nosi nazwę Ink Case Smart Electronic Paper a, jego cena wynosi 2,499 juanów (361 USD). Urządzenie ma białą obudowę i płaską konstrukcję z ultra lekką ramą środkową ze stopu magnezu, która jest około dwóch trzecich wielkości iPada. Czytnik nie posiada wbudowanego podświetlenia. Dzięki temu cechuje się niskim poborem mocy, jednak czytanie w nocy bez zewnętrznego źródła światła jest niemożliwe.

Czytnik e-booków od Xiaomi

czytnik e-booków od xiaomi

Jak już wspomniano, urządzenie jest wyposażone w ekran o przekątnej 10,3 cala. Rozdzielczość osiąga 1404 × 1872 pikseli, czyli więcej niż w przypadku standardowego ekranu Full HD. Duży obszar wyświetlania i wysoka rozdzielczość doskonale nadają się do odczytywania informacji zawodowych, zwłaszcza treści tekstowych. Urządzenie posiada wiele zasobów dla czytelników, w tym publikacje, oryginalne powieści i komiksy. Czytnik e-booków od Xiaomi jest wyposażone w elektromagnetyczny rysik Wacom, który obsługuje wykrywanie nacisku na poziomie 4096 z częstotliwością próbkowania 360 razy na sekundę i nie wymaga ładowania. Dzięki temu można pisać na ekranie za pomocą piórka i zapisać cały dokument do wykorzystania w przyszłości. Pióro ma czysty biały korpus. Elegancki futerał Smart Electronic Paper.

Zobacz też: Premiera Xiaomi Mi Band 4 będzie jeszcze w tym miesiącu

Czytnik e-booków od Xiaomi wykorzystuje system Android 8.1 zoptymalizowany pod kątem wyświetlaczy e-ink. Może być podłączony do Internetu za pośrednictwem Wi-Fi oraz umożliwia instalację aplikacji. Urządzenie jest wyposażone we wbudowaną pamięć 32 GB i 2 GB pamięci operacyjnej.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.