Dzięki opaskom Mi Band Xiaomi zyskało miano jednej z wiodących marek w zakresie urządzeń do noszenia. Obecnie firma pracuje nad jej czwartą generacją  — Xiaomi Mi Band 4. Już jakiś czas temu firma zaplanowała wydarzenie w Chinach 11 czerwca. Jednak nie ujawniła wtedy, co planuje zaprezentować. Dziś potwierdziła, że chodzi o nową generację opaski fitnesowej. Oficjalne konto Weibo firmy ujawnia, że ​​nowa opaska będzie oferowała więcej funkcji, dłuższą żywotność baterii i niskie ceny.

Premiera Xiaomi Mi Band 4 11 czerwca

mi band 4

Głównymi cechami, które pojawiają się w Mi Band 4, jest kolorowy wyświetlacz, zastępujący monochromatyczny, który był używany w modelach poprzedniej generacji. Ponadto firma wprowadzi również własnego inteligentnego asystenta głosowego — XiaoAI, który będzie się komunikował z opaską. Zgodnie z przeciekami, żeby sprostać większemu zapotrzebowaniu na energię przez kolorowy wyświetlacz, Mi Band 4 będzie zasilany baterią 135 mAh zamiast 110 mAh jak miało to miejsce w poprzedniku. Będzie także wyposażona w Bluetooth 5.0, co poprawi łączność na wielu urządzeniach względem Bluetooth 4.2 zastosowanego w poprzedniku. Dodatkowo opaska będzie wyposażona w ulepszony pulsometr.

Zobacz też: GTA 6 – wszystko, co wiemy o nadchodzącym hicie

Raporty wskazują, że Mi Band 4 będzie dostępny w dwóch różnych wersjach. Jednej z numerem seryjnym NFC XMSH08HM i standardowej wersji bez NFC z numerem XMSH07HM. Wersja NFC jest oczekiwana w cenie 499 juanów (~ 72 USD). Natomiast cena wersji standardowej pozostanie między 200-300 juanów (~ 28-43 USD). Xiaomi  ma obecnie 10,7 procent udziałów w rynku urządzeń noszonych. To przekłada się na ponad 5,3 miliona sztuk urządzeń sprzedanych w pierwszym kwartale tego roku.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.