Google uruchomi swój tryb poufny dla użytkowników poczty Gmail będącej elementem pakietu G Suite domyślnie od 25 czerwca. Wszyscy, którzy z niego korzystają, od tej daty będą mogli wysłać ze służbowego konta poufną wiadomość e-mail. Dziwni nieco to opóźnienie względem wersji standardowej. Posiadacze kont osobistych mogą to robić od połowy 2018 roku. Mogłoby się wydawać, że taka funkcja znajdzie więcej zastosowań w biznesie i to właśnie tam powinna ona trafić w pierwszej kolejności.

Pakiet G Suite dostanie tryb poufny

Pakiet g Suite tryb poufny

 

Tryb poufny jest potężnym narzędziem, które przyda się w pracy, jeśli wysyłamy wiadomości zawierające poufne informacje. Pozwala ustawić datę ważności wiadomości, która wyłącza dostęp, gdy ten dzień nadejdzie. Podczas gdy wiadomość jest dostępna, odbiorcy nie będą w stanie przekazać wiadomości innym, skopiować jej zawartości lub pobrać. Natomiast nadawca może odwołać dostęp w dowolnym momencie. Aby dodać kolejną warstwę zabezpieczeń, wiadomość można ustawić na odblokowanie dopiero po wpisaniu przez odbiorcę kodu weryfikacyjnego SMS, który jest wysyłany na jego numer telefonu.

Zobacz też: Asystent Google nie lubi się z niektórymi urządzeniami Bluetooth

Żeby użyć trybu poufnego należy nacisnąć ikonę zablokowanego zegara, znajdującą się po prawej stronie przycisku Wyślij. Pozwoli to na ustawienie parametrów. Łatwo rozpoznać to, że jest aktywna. Wtedy okno wiadomości ma niebieski nagłówek i ostrzeżenie w pobliżu dolnej części okna komponowania, że zawartość będzie chroniona. W obecnej formie funkcja jest dostępna dla kont osobistych od początku 2018 roku.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.