Mamy problem z odtworzeniem tego konkretnego problemu, ale zostaliśmy poinformowani o tym, że Google Assistant wycisza się podczas korzystania z niektórych urządzeń Bluetooth. To stwarza szczególny problem podczas korzystania z asystenta podczas korzystania z zestawu Bluetooth w samochodzie. Problem ten znacznie utrudnia korzystanie z Android Auto.

Problemy z Bluetooth w Asystencie Google

Bluetooth w Asystencie Google

Problem ten nie dotyczy wszystkich urządzeń. Przynajmniej mi nie udało się go odtworzyć na żadnym z moich telefonów ani tabletów. Od razu zaznaczę, że dysponuję Redmi 3S, LG Wine Smart i Huawei MediaPad M3 Lite. Według licznych zgłoszeń asystent wycisza się jednocześnie, gdy wycisza odtwarzanie multimediów, żeby odpowiedzieć na pytania. Oznacza to, że nie słyszysz potwierdzenia, kiedy polecenie jest wydawane oraz nie może odpowiedzieć na zadane pytania. Może to być szczególnie frustrujące w przypadku korzystania z systemu Android Auto przez Bluetooth, gdzie asystent jest podstawowym środkiem interakcji.

Zobacz też: Nowy system Apple bez tajemnic. Tak prezentuje się macOS 10.15!

Ci, którzy doświadczają problemu, przypisują go do aktualizacji do Android 9 Pie, co tłumaczy fakt, że mnie on nie dotyka. Oczywiście może to być spowodowane przez coś innego. Na przykład przez błąd po stronie serwerów Google lub Play Services update. Mimo że ma forach pomocy Android Auto i Asystenta Google istnieje ponad tuzin indywidualnych wątków z ponad 150 odpowiedziami, żaden z tych wątków nie otrzymał poważnej odpowiedzi od Google poza ogólnymi krokami rozwiązywania problemów. A czy kogoś z Was dotyka ten problem?

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.