Kiedy w 2015 roku wprowadzono aplikację Zdjęcia Google, prawdopodobnie mało kto spodziewał się, że stanie się ona jednym z najpopularniejszych programów ze stajni Google. Przyznam, że dość długo musiałem się przekonywać do przejścia na nią z dedykowanej aplikacji galerii w telefonie. Jednak jestem kimś, kto wciąż używa osobnego odtwarzacza MP3, a daleko mi do audiofila.

Zdjęcia Google mają już cztery lata

Czym więc przekonały mnie do siebie Zdjęcia Google? Po pierwsze i najważniejsze, jest to aplikacja Google. Dzięki temu w świetny i bezobsługowy sposób idealnie się integruje z ekosystemem, z którego korzystam na co dzień. Funkcja inteligentnego wyszukiwania także jest niezwykle pomocna. Zwłaszcza w pracy. Zdjęcia Google są również jednym z najwygodniejszych sposobów przechowywania zdjęć w chmurze, ponieważ są one dostarczane z bezpłatnym i nieograniczonym, wysokiej jakości nośnikiem danych online. Wreszcie, dzięki integracji z asystentem, aplikacja może automatycznie sugerować kolaże oparte na najnowszych zdjęciach, aby jeszcze lepiej udostępniać i zapamiętywać  te najważniejsze momenty.

Zobacz też: Dysk Google – dlaczego warto korzystać?

Z okazji urodzin aplikacja doczekała się aktualizacji. Przyniosła ona całkiem spore udogodnienia.

Udostępniliśmy nowy widok galerii, dzięki któremu możesz zobaczyć, które z Twoich zdjęć i filmów nie mają jeszcze kopii zapasowych. Możesz też wybierać elementy, których kopie zapasowe chcesz utworzyć. Oprócz tego wprowadziliśmy kilka ulepszeń zapewniających zgodność Zdjęć Google ze składanymi urządzeniami.

A czy Wy korzystacie ze Zdjęć Google?

Źródło: Androidpolice, Sklep Play

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.