League of Legends jest jedną z najważniejszych gier z gatunku MOBA. Wiąże się to nie tylko z bogatą i różnorodną grupą graczy, ale także z licznymi turniejami na naprawdę wysokim poziomie. Wiele wskazuje na to, że mobilni gracze także będą mogli dołączyć do tej olbrzymiej i tętniącej życiem społeczności. Wszystko wskazuje na to, że Tencent nawiązał współpracę z Riot Games w celu wprowadzenia mobilnej wersji swojego hitu MOBA — League of Legends na smartfony.

League of Legends na smartfony

League of Legends

Według relacji Reutersa, obie firmy pracują nad tym projektem od ponad roku. Co prawda istnieją pewne napięcia między nimi, które wynikają z wprowadzenia przez Tencenta własnej gry MOBA Arena of Valo kilka lat temu. Nie wiadomo jeszcze, kiedy mobilna wersja League of Legends ma trafić na smartfony. Według nieoficjalnych doniesień rok 2020 jest prawdopodobnym kandydatem. League of Legends to najważniejszy tytył Riot Games.

Zobacz też: Już mam Windows 10 1903 May Update. Pobierz i zobacz zmiany

Mimo to nieoficjalne źródło twierdzi, że tytuł nie radzi sobie tak dobrze, jak dawniej. Dlatego Riot bardzo potrzebuje nowego sposobu na zarabianie na grze. To prawdopodobnie jest powodem, dla którego wersja mobilna jest teraz bardziej priorytetowa. Warto jednak pamiętać, że Tencent jest właścicielem Riot Games od 2015 roku. Dlatego też nie jestem nawet pewny, czy Riot miał w ogóle coś do powiedzenia w tej sprawie. Jestem pewien, że fani MOBA będą mieli mnóstwo pytań dotyczących tego projektu, ale niestety są to jedyne szczegóły, które znamy w tej chwili. Miejmy nadzieję, że w najbliższych miesiącach pojawi się więcej informacji.

Źródło: Androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.