Windows 10 rośnie w siłę i według ostatnich danych, znajduje się on na ponad 700 mln urządzeń. Microsoft zachęca użytkowników do przesiadki na nową wersje na różne sposoby. Dla tych, którzy czekali niecierpliwie na Windows 10 1903 May Update, mam dobre wieści.  Dzisiaj Microsoft oficjalnie rozpoczął wiosenną aktualizację dla Windows 10. Jakie zmiany widoczne są na pierwszy rzut oka? Jak pobrać Windows 10 1903 May Update? Zapraszam do lektury.

Zobacz także: Mam smartfon Huawei, co robić?

Pobierz Windows 10 1903 May Update

Jeżeli chcesz zainstalować najnowszą aktualizację, możesz to zrobić na dwa sposoby. Po pierwsze:

 • Wejdź w ustawienia
 • Kliknij na Aktualizacja i Zabezpieczenia
 • Następnie kliknij Windows Update a potem sprawdź aktualizacje
 • Jeżeli update zostanie znaleziony kliknij na restart i ponownie uruchom komputer

W przypadku, gdy Windows nie znajdzie najnowszej aktualizacji o numerze 1903, możesz ją wymusić w inny sposób:

 • Wejdź na stronę Microsoft support
 • Pobierz narzędzie MediaCreationTool
 • Uruchom pobrany plik
 • Akceptuj warunki zaproponowane przez Microsoft
 • Wybierz – Uaktualnij ten komputer teraz i kliknij dalej
 • Poczekaj aż narzędzie pobierze pliki, może to trochę potrwać. Na koniec kliknij instaluj

Windows 10 1903 May Update – co nowego?

Od kilku godzin korzystam z nowej wersji Windowsa 10 i przyznam, że jest kilka zmian, które rzucają się w oczy na pierwszy rzut. Pierwszą z nich są nowe opcje aktualizacji systemu. Microsoft umożliwi nam teraz:

 • Wstrzymanie aktualizacji na 7 dni
 • Zmienić godziny aktywnego użytkowania bezpośrednio z panelu Windows Update
 • Wyświetlić historię aktualizacji (co było już dostępne wcześniej)
 • Ustawić zaawansowane opcje aktualizacji (np. wstrzymanie update’ów, powiadomienia, dane taryfowe)
Windows 10 May Update 1903

Nowe funkcje zarządzania aktualizacjami spodobają się wielu użytkownikom. Była to bardzo pożądana nowość. Inną widoczną zmianą jest nowy pasek wyszukiwania. Na komputerach z anglojęzycznym Windowsem, Cortana przestała już być jego częścią. Jak widać na załączonym obrazku, po kliknięciu w szukaj pojawia się zupełnie inaczej zorganizowane menu wyszukiwania, które jest teraz bardziej czytelne. Dodatkowo w panelu powiadomień pojawił się suwak do regulacji poziomu jasności wyświetlacza. Istotną nowością jest nowy „lekki motyw”, zapewniający odświeżony wygląd systemu Windows 10, który ładnie łączy się z ciemnym trybem, który pojawił się kilka wersji temu. Innych widocznych zmian póki co nie zauważyłem.

Windows 10 May Update 1903

Należy też pamiętać, że najnowszy update miał skupić się na poprawce błędów i jeszcze większej stabilności i szybkości działania Windowsa 10. Menu start ma teraz działać bardziej płynnie. Bezsensowne jest wprowadzanie nowych funkcji, gdy system jest zabugowany (a wiele błędów było zgłaszanych przez użytkowników). Niestety Microsoft zawiódł mnie pod jednym względem. Nadal nie poprawiono błędu, który uniemożliwia sterowania głośnością podłączonego głośnika Bluetooth. Przesuwanie suwaka po prostu nic nie daje. Pozostaje mi zatem czekać na kolejną aktualizację. Nie zmienia to faktu, że bardzo zachęcam Was do zainstalowania nowego update’u. Proces aktualizacji jest szybki i prosty.

Źródło: własne, techradar, microsoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.