TikTok chce rzucić wyzwanie Spotify i Apple Music

Newsy

ByteDance, będąca właścicielem TikTok, jest w trakcie opracowywania płatnej usługi strumieniowej transmisji muzyki. O opracowaniu takiej aplikacji do strumieniowego przesyłania muzyki przez ByteDance mówiono już na początku kwietnia. W tym czasie źródła poinformowały South China Morning Post, że firma zaplanowała uruchomienie usługi wkrótce i że pracuje nad nią ponad 100 osób. Zostanie ona uruchomiona jesienią tego roku z naciskiem na rynki wschodzące. Dokładne terytoria nie są nazwane, jednak mówi się, że firma będzie się zajmować głównie biedniejszymi krajami, w których płatne usługi muzyczne nie zdobyły jeszcze dużej publiczności.

TikTok ze strumieniowaniem muzyki

tiktok

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Nie ma jeszcze zbyt wielu informacji na temat aplikacji. Wiadomo jednak, że będzie oferować katalog piosenek i filmów na żądanie. Dodatkowo będzie miała zarówno bezpłatne i płatne konta. Plotki mówią, że usługa ta nie będzie klonem Spotify ani Apple Music. ByteDance zyskał ogromną bazę użytkowników w krótkim czasie, dzięki inteligentnym przejęciom i eksplozji popularności TikTok. Obecnie pracuje nad wszystkimi rodzajami nowych aplikacji, żeby znaleźć swój następny hit. Usługa strumieniowego przesyłania muzyki może być bardzo bezpośrednim sposobem na konwersję części publiczności TikTok do płacenia abonentów.

Zobacz też: Sony przedstawia nową strategię – wiele krajów musi pożegnać Xperie

ByteDance będzie potrzebował tych klientów, ponieważ TikTok podobno nadal nie jest rentowny pomimo swojej popularności. Nie wiadomo, w jaki sposób firma chce nakłonić ludzi mieszkających w krajach wschodzących do płacenia za muzykę. W Indiach mniej niż jeden procent abonentów strumieniowej transmisji muzyki płaci za subskrypcję, a około 14 procent ma subskrypcję pakietową. Nie wiadomo czy firma przygotuje nową aplikację, czy też zobaczymy TikTok ze strumieniowaniem muzyki.

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x