Galaxy Fold to pierwszy składany smartfon Samsunga. Niestety, co zresztą było do przewidzenia, nie okazał się on idealny. Co więcej, do ideału brakowało mu naprawdę sporo. Nie tak dawno temu Samsung zdecydował się rozesłać kilka egzemplarzy Galaxy Fold osobom z branży tech. Szybko okazało się, że smartfon ten jest skonstruowany wręcz tragicznie, czego dowodem jest fakt, że kilku recenzentom wysiadł wyświetlacz. Nieco później Samsung dostrzegł problem i oficjalnie wstrzymał kwietniową premierę, a niezadowolonym z zakupu zdecydował się zwrócić pieniądze. Teraz nastąpił mały przełom.

Już wkrótce poznamy nową datę premiery Galaxy Fold

galaxy fold multitasking

Premiera Galaxy Fold została wstrzymana, ponieważ Samsung nie chciał kolejnej wpadki. Koreański gigant obrał sobie za punkt honoru poprawienie błędów w konstrukcji, która bez wątpienia była wadliwa. Pisaliśmy zresztą o tym w naszym tekście pt. „3 powody, dla których wyświetlacz Galaxy Fold się psuje„. Wygląda na to, że Samsung już wie, co zawiniło w całym urządzeniu. Dj Koh w rozmowie z Korea Herald wyjawił, że firma przeanalizowała problemy z Galaxy Fold i na jego ponowną premierę poinformuje co było ich powodem. CEO dodał także, że „nie spóźni się z premierą”, co można rozumieć, że nowa data zostanie ustalona jeszcze na ten miesiąc. Dla przypomnienia warto wspomnieć, że niedawno firma poinformowała, że wszystkie zamówienia przedpremierowe na Galaxy Fold zostaną anulowane, jeśli jego wysyłka nie rozpocznie się do końca maja.

Zobacz także: Microsoft zmusi Cię do Windowsa 10

Dowiedzieliśmy się także, że Samsung zwiększy wytrzymałość Galaxy Fold. Konkretnie z uwagi na dwa aspekty: ciała obce dostające się do pod ekran i przypadkowe zdzieranie przez użytkowników warstwy ochronnej, która wygląda jak preinstalowane szkło ochronne. Mówiąc krótko – Samsung wzmocni okolice zawiasów i zminimalizuje luki pomiędzy warstwą ochronną ekranu a ramką.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.