Samsung musiał opóźnić premierę swojego pierwszego, składanego smartfona. Wynika to z konieczności rozwiązania problemów projektowych, które mogą powodować problemy z wyświetlaczem. 26 kwietnia był oryginalną datą premiery Samsunga Galaxy Fold. Jednak z powodu licznych doniesień testerów o uszkodzeniu składanego panelu firma musiała ją odwołać.

Zwrot pieniędzy za Galaxy Fold i przesunięcie premiery

Zwrot pieniędzy za Galaxy Fold

Producent wysłała e-maile do klientów, którzy przedpremierowo zamówili Galaxy Fold. Wspomina w nich, że nowa data wydania urządzenia nie może być potwierdzona w tym momencie. Klienci, którzy wcześniej zamówili urządzenie, otrzymają zwrot pieniędzy oraz wszelkich kosztów, jakimi zostali obciążeni w trakcie składania zamówienia. Samsung twierdzi, że robi znaczne postępy w rozwiązywaniu problemów ze składanym wyświetlaczem. Mimo to nie może podać ostatecznej daty premiery, jednak podaje, że to kwestia kilku najbliższych tygodni. Nie ma się czemu dziwić. Samsung już wcześniej był przekonany o wysokiej wytrzymałości swojej konstrukcji. Dlatego teraz, nawet jeśli opracują inne rozwiązanie, to będzie ono musiało przejść przez szereg zupełnie nowych testów wewnętrznych.

Zobacz też: Android Auto przygotowuje się na lato

Klienci, którzy wcześniej zamówili urządzenie, będą mieli pierwszeństwo, gdy urządzenie trafi do sprzedaży. Jeśli jednak zmienią zdanie, mogą anulować zamówienie w dowolnym momencie przed wysłaniem urządzenia. Wszelkie pobrane kwoty zostaną zwrócone w całości. Jeśli klient nie podejmie żadnych działań, a Samsung nie będzie w stanie wysłać Galaxy Fold do 31 maja, automatycznie anuluje wcześniejsze zamówienia. Osoby, które chcą zachować swoje miejsce nawet po tej dacie, mogą powiadomić o tym Samsunga. Wiadomość e-mail, którą wysyłał do klientów przed złożeniem zamówienia, zawiera szczegółowe informacje na temat kroków, które należy podjąć. Będą oni nadal mieli możliwość anulowania zamówienia przedpremierowego w dowolnym momencie przed wysłaniem urządzenia.

Źródło: sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.