samsung galaxy fold wyswietlacz uszkodzony

Wyświetlacz Galaxy Fold to porażka? Samsung tłumaczy uszkodzenia

Newsy

Samsung teoretycznie ma powód do dumy. Sprzedaż horrendalnie drogiego Galaxy Fold, jednego z prekursorów składanych smartfonów jest więcej niż dobra. Do tego od wczoraj niemalże każdy portal mówi o tym smartfonie. Recenzje są naprawdę dobre, ale pod warunkiem, że uda się je przeprowadzić. Otóż okazuje się, że wyświetlacz Galaxy Fold może sprawiać problemy. Innymi słowy, może się szybko zepsuć. Czemu? Powody mogą być dwa, a jednym z nich jest niechęć do czytania instrukcji obsługi.

To wyświetlacz miał wyróżniać Galaxy Fold, ale nie w taki sposób

Jak sami widzicie na powyższych przykładach, awaryjność elastycznego wyświetlacza Galaxy Fold nie dotyczy pojedynczych sztuk. Przynajmniej nie w kontekście największych redakcji. Samsung celowo podesłał im mniej wytrzymałe modele? Poniekąd tak, ponieważ jednym z wytłumaczeń Koreańczyków jest fakt, że media otrzymały wczesną wersję Galaxy Fold, bez usprawnień, które zostały wprowadzone w egzemplarzach dostępnych w sklepach. Jednak testy urządzeń mobilnych zazwyczaj zaczyna się od tego, że wyjmujemy urządzenie z pudełka i odklejamy różne folie oraz dodatkowe oznaczenia. Okazuje się, że w przypadku omawianego smartfona nie można się rozpędzać i zdejmować specjalnej warstwy ochronnej z wyświetlacza:

Jak się zapewne domyślacie, Samsung w wielu miejscach opisał kwestię zdejmowania tej folii z uwzględnieniem potencjalnego uszkodzenia ekranu. Ostatni tweet najlepiej to obrazuje. Tym sposobem pierwszy powód umierających wyświetlaczy już znamy. Jednak to nie tłumaczy wszystkich egzemplarzy, które najzwyczajniej w świecie po kilku dniach użytkowania nadawały się wyłącznie do naprawy. Te przypadki mają zostać dodatkowo przeanalizowane.

Zobacz też: Samsung wprowadza Galaxy Tab S5e do Polski!

W taki sposób przekonujemy się, że… warto jeszcze czytać instrukcje. Niemniej Samsung dodatkowo ma zamiar informować użytkowników Galaxy Fold o niezdejmowaniu dodatkowej warstwy ochronnej. Rozgłos niewątpliwie jest, a my po raz kolejny przekonujemy się, że pierwsza generacja nowej technologii wymaga pewnych wyrzeczeń i szczególnej uwagi.

 

Źródło: The Verge, Reddit, Samsung, Twitter, Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x