zte nubia red magic 3 wyglad specyfikacja cena

Nubia Red Magic 3 to potwór z wentylatorem i filmami 8K

2 minuty czytania
Komentarze

Nubia to marka, która powstała z ramienia ZTE. Z perspektywy czasu można ocenić, że był to naprawdę dobry ruch, bo projekty, jakie są pokazywane pod tą marką, są po prostu wyjątkowe. Producent dodatkowo znalazł ciekawą niszę w postaci smartfonów do gier, której częścią jest właśnie Nubia Red Magic 3. Dzisiejsza premiera pokazuje, że ten sektor zaskoczy nas jeszcze wieloma, nietypowymi rozwiązaniami. Dlatego przyjrzyjmy się, co Chińczycy przygotowali dla tytułowego smartfona.

Nubia Red Magic 3 to smartfon dla graczy z wyjątkowymi rozwiązaniami

zte nubia red magic 3 wyglad specyfikacja cena

Tradycyjnie należy zacząć od specyfikacji. Oto Nubia Red Magic 3 na papierze:

 • 6,65-calowy wyświetlacz AMOLED FullHD+ (90 Hz, HDR)
 • układ Snapdragon 855
 • 6 lub 12 GB RAM
 • 64 lub 256 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika
 • aparaty:
  • przód: 16 MPx (f/2.0)
  • tył: 48 MPx (f/1.7, Sony IMX586)
 • akumulator o pojemności 5000 mAh (szybkie ładowanie Power Delivery 27 W, Quick Charge 4.0)
 • NFC, czytnik linii papilarnych, wentylator, oświetlenie RGB, gniazdo słuchawkowe, USB-C
 • Android 9 Pie
zte nubia red magic 3 wyglad specyfikacja cena

Oczywiście smartfon dla graczy musi mieć potężne chłodzenie, więc Nubia postawiła nie tylko na radiatory z cieczą, ale też dodatkowy wentylator ukryty w obudowie. Może on się kręcić z prędkości 14000 obrotów na minutę i teoretycznie ma wytrzymać 30000 godzin użytkowania. Nie mogło też zabraknąć RGB LED — w końcu to standard dla graczy. Mimo wszystko ciekawych rozwiązań jest więcej. Pomijam już kwestię specjalnego oprogramowania, bo jest ono czymś naturalnym. Jednak z czasem ma się pojawić dedykowany moduł, który pozwoli na łączność 5G. Tak, jest to zbliżone rozwiązanie do Moto Mods 5G. Skupiono się też na aparacie, który pojedynczy potrafi więcej, niż poczwórne konstrukcje konkurencji. Jest on w stanie nagrywać filmy w 8K, co już robi wrażenie. Jednak skupiono się też na klatkach na sekundę, czyli slow-motion. Obecnie standardem jest 960 FPS. Nubia Red Magic 3 oferuje 1960 FPS, choć nie wiemy w jakiej rozdzielczości.

zte nubia red magic 3 wyglad specyfikacja cena

Zobacz też: Poznaj tempo przystosowywania się 3G i 4G. 

Widoczny powyżej moduł pozwala bezpośrednio podłączyć na przykład Internet poprzez RJ45. To akcesorium kosztuje 199 CNY, czyli około 115 złotych. Za to ceny samego smartfona zaczynają się od 2899 CNY (1650 złotych) za podstawową wersję, a kończą na 4299 CNY (2500 złotych) za odmianę z 12 GB RAM. Wydaje się to niewiele, ale pamiętajmy, że mówimy o chińskim rynku, na którym smartfon od dzisiaj jest dostępny w sprzedaży. Niemniej pojawiła się wzmianka o dostępności też w Europie w drugiej połowie maja.

Źródło: Engadget

Motyw