Laptopy Huawei Microsoft Store

Huawei Matebook E 2019, czyli Snapdragon 850 z Windows 10

Newsy

Huawei po cichu ogłosił nowy tablet MateBook E 2019 na trwającej konferencji w Szanghaju. Jest to tablet z dołączaną klawiaturą z systemem operacyjnym Windows 10. Największym jego wyróżnikiem jest zastosowany układ. Korzysta on z procesora Snapdragon 850, układu ARM dedykowanego urządzeniom z systemem Windows 10.

Huawei Matebook E 2019

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Urządzenie posiada wbudowany modem LTE będący integralną częścią zastosowanego układu. Ponadto ma także czytnik linii papilarnych. Nie ma on standardowego slotu na karty SIM. Ten jest zastąpiony przez eSIM. Huawei Mediapad E 2019 posiada 12-calowy ekran QHD w proporcji 3:2, jeśli chodzi o pamięci to mamy do wyboru dwa warianty. Tańszy zawierający 4 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej oraz droższy wyposażony odpowiednio w 8 GB RAM i 128 GB pamięci na dane. Jego chińska cena to równowartość około 600 USD. Jak na razie nie wiadomo, ile będzie on kosztował na rynkach zachodnich.

Zobacz też: Google wprowadza nową metodę dwuetapowej weryfikacji

Pozostaje jeszcze pytanie dotyczące tego, czy takie urządzenia mają większy sens? Wielu specjalistów wypowiada się dość negatywnie na temat działania aplikacji pisanych pod architekturę x86 na układach ARM, natomiast wybór aplikacji uniwersalnych, które byłby uruchamiane natywnie, jest dość skromny. W końcu to liczba aplikacji była największą bolączką Windowsa 10 mobile. Nie jest to także pierwsza wersja systemu Windows dla tabletów ARM. Wcześniej mieliśmy do czynienia z Windowsem RT. Mimo że działał bardzo dobrze i stabilnie to nie wzbudził on zainteresowania konsumentów. Miejmy nadzieję, że Windows 10 na urządzeniach ARM nie podzieli losu swoich poprzedników, a Microsoft w końcu zaczął uczyć się na błędach.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x