Smartfon

Google wprowadza nową metodę dwuetapowej weryfikacji

Newsy

Nie da się ukryć, że Google nieustannie się rozwija. Firma po prostu nie potrafi stać w miejscu. Doskonale świadczy o tym m.in. fakt, że aplikacja Google Drive dostała dziś tryb ciemny. Niestety jednak nie wszystkie decyzje firmy są dobre (i przeze mnie zrozumiałe). Mam tutaj na myśli m.in. zabójstwo Inboxa, który był przecież świetny. Dziś jednak podzielę się z Wami dobrą nowiną – Google wprowadziło nową metodę weryfikacji dwuetapowej. Bezpieczniejszą i wygodniejszą.

Nowa metoda weryfikacji dwuetapowej od Google

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Weryfikacja dwuetapowa to świetna sprawa, dzięki której nasze konta w serwisach internetowych (i nie tylko) stają się o wiele bezpieczniejsze. Dotychczas weryfikacja dwuetapowa Google działała w prosty i nie do końca dla mnie wygodny sposób. Otóż aby potwierdzić logowanie, w odpowiednim polu trzeba było wpisać kod z SMS-a lub maila. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie jest skuteczne, jednak mało wygodne. Na szczęście Google wymyśliło dziś sposób, który wydaje się być znacznie poręczniejszy i bezpieczniejszy – aby potwierdzić logowanie, od teraz wystarczy po prostu kliknąć jeden przycisk w telefonie. Nowe rozwiązanie w akcji możecie obejrzeć w poniższym filmiku.

Zobacz także: Do czego używać telefonu? Kilka porad

Nie jest to żadne odkrycie, jednak ja się cieszę. Niestety obecnie można używać tej funkcji tylko w stosunku do kont Google, jednak niewykluczone, że w przyszłości gigant z Mountain View pozwoli także podpiąć inne profile. Wszystko czego potrzebujemy, by korzystać z nowej funkcji to smartfon z Androidem 7.0 lub wyższym i włączona dwuetapowa weryfikacja na koncie Google i bluetooth oraz lokalizacja w telefonie. Podczas logowania, na smartfonie, jeśli oczywiście znajduje się on w niewielkiej odległości od urządzenia, na którym próbujemy się zalogować, pojawi się prośba o potwierdzenie tożsamości, co można zrobić przytrzymując odpowiedni przycisk. Obecnie funkcję wspiera tylko przeglądarka Google Chrome, jednak w przyszłości z pewnością ta lista się poszerzy. A Wy korzystacie z weryfikacji dwuetapowej? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x