wysuwany wyswietlacz oppo wyglad design patent

Wysuwany wyświetlacz? Oppo naprawdę potrafi się wyróżnić

Newsy

Dla niektórych może to być jeszcze stary żart primaaprilisowy. Jednak po prześledzeniu wszelkich źródeł muszę stwierdzić, że to, co zaraz ujrzycie, jest najzwyczajniej w świece faktem. Jednak w gruncie rzeczy nikogo nie powinno to dziwić. Oppo od lat lubi łamać utarte schematy, a wysuwany wyświetlacz jest po prostu kolejnym etapem tego rozwoju. Czy to będzie hit? Czy to w ogóle się urzeczywistni? Zobaczymy, ale na pewno obok nowego pomysłu na wysuwany aparat i Oppo Reno coś innego.

Wysuwany wyświetlacz od Oppo — incepcja, a może rekurencja?

wysuwany wyswietlacz oppo wyglad design patent

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Pytania z poprzedniego akapitu z pewnością są… do ustalenia. Dlatego przejdźmy do tego, co wiemy. Oppo otrzymało patent na nowy design urządzeń mobilnych. Dokładniej rzecz biorąc, to dwa patenty ze wspólną cechą, czyli wysuwanym wyświetlaczem. W jednej wersji dodatkowy ekran wychodzi z górnej krawędzi, a w drugiej z bocznej. Poniżej wizualizacja od LetsGoDigital:

Należę do osób, które doceniają duży obszar roboczy, maksymalizujący dostępną przestrzeń. Jednak pomysł Oppo na wysuwany wyświetlacz jest… specyficzny. Szczególnie tyczy się to górnego wysunięcia. Nawet nie staram się wymyślać zastosowania dla niego — tę kwestię pozostawiam Wam. W przypadku bocznego wysunięcia od razu na myśl przychodzi mi klawiatura. Tylko czy nie lepiej wysuwać fizyczne przyciski?

Zobacz też: Od 7 lat mamy nowego lidera mobilnego rynku!

Kolejnym problem może prowadzić do tego, że to przerost formy nad treścią. Oczywiście mowa o akumulatorze, który potencjalnie może najbardziej ucierpieć w tego typu budowie. Ewentualnie zwiększy się grubość samego urządzenia. Tymczasem na koniec warto pamiętać, że to patent, który równie dobrze może nigdy się nie urzeczywistnić.

 

Źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x