Najlepsze, a raczej najciekawsze tech-żarty na Prima Aprilis

4 minuty czytania
Komentarze

Prima Aprilis za nami, więc czas podsumować najciekawsze żarty ze świata technologicznego. Oczywiście poziom humoru jest zależny od samej firmy. Dlatego spotkamy się z dziwnym podejściem do świata od Google, wycofanym Microsoftem i słusznie wycofanym Lineage OS. Mimo wszystko dla mnie i tak wygrywa T-Mobile!

Tech-żarty na Prima Aprilis

Spotify — Disco ponad wszystko

Użytkownicy tego jakże popularnego i skłóconego z Apple serwisu muzycznego mogli dzisiaj zostać zaskoczeni nietypową playlistą. Cotygodniowy spis utworów sugerowanych na podstawie spersonalizowanych algorytmów polecała… Disco.

Roku — pilot przyjazny zwierzętom

Pies też może mieć swojego pilota, po prostu. Czemu ogólnie nasze zwierzaki nie mogłyby oglądać tego, co same wybiorą? Właśnie z taką inicjatywą wyszło Roku, a Wam polecam zwrócić uwagę na specyficzne przyciski.

Jabra Earbuddy — słuchawki nauszne dla par

jabra earbuddy prima aprilis

Zapewne niejednokrotnie chcieliście posłuchać coś ze znajomym na tej samej parze słuchawek. W przypadku dousznych lub dokanałowych modeli nie ma żadnego problemu. Jednak, co w przypadku, gdy preferujecie nauszne zestawy? W tym wypadku Jabra jest jedynym wyborem.

Microsoft — żadnych żartów

microsoft prima aprilis bez zartow

Tym razem to nie żart, bo Microsoft naprawdę zabronił żartowania w obawie o niepożądane efekty i fake newsy. Chris Capossela, szef marketingu Amerykanów, na kilka dni przed Prima Aprilis ostrzegł pracowników firmy przed angażowaniem się w tego typu… zabawy. Microsoft najzwyczajniej w świecie obawia się, że gigant przez żarty może za dużo stracić. Interpretację tego pozostawiam Wam.

Tinder — koniec z oszukiwaniem ze swoim wzrostem

Szukanie drugiej połówki przez Internet często wiąże się z tym, że najzwyczajniej w świecie możemy się — kolokwialnie mówiąc — naciąć na coś, co chcielibyśmy uniknąć. Tinder wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i wprowadza weryfikację wzrostu.

Google — wyczyść swój wyświetlacz i Tulip

Amerykanie są doskonale znani z tego, że Prima Aprilis to święto i w przeciwieństwie do Microsoftu korzystają z niego, jak tylko się da. Już mogliście poznać Snake’a i Space Invaders. Tymczasem kolejna propozycja, tym razem w pełni żartobliwa, to możliwość czyszczenia wyświetlacza za pomocą aplikacji. Ta za sprawą dedykowanego API wykrywa, kiedy ekran jest brudny i… doskonale wyjaśniono to na powyższym materiale promocyjnym. A, jest to część aplikacji Files.

Holenderski oddział Google postanowił wykorzystać tulipany do tego, aby stały się naszymi… asystentami? Na koniec propozycja uruchomienia dostępu do sieci Google Fi na dnie Oceanu Atlantyckiego:

Ewentualnie też na księżycu:

Na deser… łyżka połączona z klawiaturą. Tak, z Azji:

T-Mobile – PhoneBoothE

Typowy żart wymierzony w kierunku amerykańskiego konkurenta, czyli AT&T. Wszechobecny hałas to niewątpliwie duża przeszkoda w rozmowach telefonicznych, więc stosowna budka (Booth) ma temu zapobiec. Gdzie jest ta uszczypliwość? W literze E, która ma oznaczać Evolution, co dobitnie wyśmiewa 5G E od AT&T, które jest najzwyczajniej w świecie LTE Advanced w przebraniu. Play, brzmi znajomo? W końcu to jest to samo, co 5G Ready. Ok, prawie, bo Amerykanie przygotowali specjalne ikony dla smartfonów. Fioletowych już na to nie stać.

Nokia 9 PureView — tajemnicze oko to… rentgen!

Nokia 9 PureView to smartfon, na który musieliśmy długo czekać. Pięć aparatów, dioda doświetlająca, a po co ostatni otwór? Teraz już wiecie, to rentgen.

Lineage OS — na szczęście żadnych żartów

W porównaniu do Microsoftu brak żartów ze strony Lineage OS to dobra informacja. Użytkownicy tego systemu na pewno doskonale pamiętają, jak spóźniony, zeszłoroczny żart na Prima Aprilis potrafił przyprawić o zawał. Firma uznała, że świetnym pomysłem będzie wymuszenie takiego komunikatu:

lineage os prima aprilis weryfikacja

OnePlus pokazuje swoją szybkość w motoryzacji

Specjaliści od szybkiego ładowania po prostu musieli wejść w motoryzację.

Huawei żartem dało nadzieję

Use your phone as your car key NOW! Works by modulating the Bluetooth frequency to match with the frequency range of…

Opublikowany przez EMUI Poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Nvidia stawia na inteligentnego asystenta w formie hologramu – oczywiście dla graczy

Logitech ma dość nazywania bezprzewodowych myszek… myszkami

Od dzisiaj to chomiki!

Discord zapomina o jasnym motywie

W końcu wszyscy chcemy ciemne motywy, więc po co nam te jasne?

Zobacz też: Aparaty Oppo Reno są wyjątkowe.

Żarty, żartami, ale który z powyższych najbardziej przypadł Wam do gustu i dlaczego? Może zupełnie coś spoza listy wymienicie? Tymczasem możecie sprawdzić, jak Prima Aprilis wypadło w 2018 roku lub 2016 roku.

Źródło: Android Police

Motyw