Bezpłatny miesiąc Netflixa? Już nie w Polsce

Kacper Kościański Newsy 2019-03-20

Netflix to prawdziwy gigant, który od 2016 roku funkcjonuje także w Polsce. W tego typu usługach swoistym standardem stał się pierwszy, bezpłatny miesiąc, który pozwala ocenić potencjalnym klientom, czy warto zainteresować się produktem na dłuższą metę. Jak się okazuje, w naszym kraju możemy się już pożegnać z darmowym miesiącem Netflixa. Wysoce prawdopodobne, że na zawsze.

Bezpłatny miesiąc Netflixa to przeszłość

Netflix

Zobacz także: Czym Samsung zaskoczy nas na konferencji poświęconej serii Galaxy A?

Netflix stale coś testuje. Niedawno był to dodatkowy pakiet w dość wysokiej cenie, a teraz nadszedł czas na usunięcie bezpłatnego okresu próbnego i obserwowanie reakcji użytkowników. Nie da się ukryć, że te nie są zbyt pozytywne. Do tytułowej informacji dotarł serwis Nflix.pl, który otrzymał od Netflixa oficjalne stanowisko w tej sprawie:

Testujemy dostępność i czas trwania bezpłatnej wersji próbnej, aby lepiej zrozumieć wartość platformy Netflix dla użytkowników. Testy te zazwyczaj różnią się pod względem czasu ich trwania i regionów, w których występują. Nie muszą też oznaczać wprowadzenia testowanych zmian na stałe.

Po wejściu na oficjalną stronę Netflixa nie zobaczycie już informacji o bezpłatnym okresie próbnym. W zamian za to Waszym oczom ukaże się jedynie przycisk „Dołącz teraz”, po kliknięciu którego zostaniemy przeniesieni od razu do ekranu wyboru pakietu. Co prawda jak poinformowała firma w swoim stanowisku, takie zmiany nie muszą zostać wprowadzone na stałe. Coś jednak czuję, że o bezpłatnym okresie próbnym Netflixa możemy zapomnieć na dobre. Niestety, ale w naszym kraju wielu tzw. Januszy Biznesu znalazło sposób na biznes, który polega na sprzedawaniu 30-dniowych abonamentów (właśnie próbnych). Nie zdziwiłbym się, gdyby taki proceder był jednym z powodów, dla których Netflix zdecydował się na wprowadzenie u nas takich zmian.

Źródło: Nflix.pl • FanF1☆WRC

  Płacę za Tidal HiFi/Master – 40 zł. miesięcznie.
  Internety sprzedają od 2,60 zł…

  PS.
  Opcjonalnie mogliby dać – płatne za cały rok = 30 zł. mies.

 • Łukasz Florkowski

  Zawsze są jeszcze VPN’y

 • Darkness

  Miałem Netflixa kilka miesięcy, obejrzałem to co miałem obejrzeć i jak dla mnie ten serwis nie ma nic więcej do zaoferowania… Okrojona baza filmów i seriali, nowe sezony są strasznie opóźnione np. Wikingowie, filmy są stare jak świat, które obejrzałem już kilka razy w telewizji.
  Z czym do ludzi?

  • Krzechu

   Okrojona baza? To Ty szukać nie umiesz 🙂 Ja i dziecku i żonie i sobie zqwsze coś znajde a byle czego nie tykam.

   • Łukasz Florkowski

    Porównaj z bazą w USA tam mają przynajmniej dwa razy więcej materiałów za tą samą cenę.

    • Krzechu

     Polaczkom zawsze mało.

     • Nałogowy komentujący

      Na początku piszesz że zawsze coś dla siebie znajdziesz a później że Polaczkom zawsze mało to się zdecyduj.

     • Bart

      Akurat na Netflix jest tak dużo treści, że ciężko czegoś nie znaleźć. Wiadomo, że w USA będzie więcej, bo filmy na język polski trzeba przetłumaczyć. Swoją drogą to takie polskie – ukradnę, bo inni i tak mają więcej, a potem się okazuje, że mamy mniej bo właśnie kradniemy.

     • rebro18

      Pisz za siebie trolu, to że ty kradniesz nie znaczy że wszyscy.

     • Marucins

      A ty jesteś Niemcem, Francuzem czy …. ?

     • Łukasz Florkowski

      Tak bo tylko Polaczki nie lubią płacić więcej za mniej!

 • Dark

  Na tym serwisie nie ma zbyt dużej bazy filmów. Rozumiem te nowe produkcje, ale te które są starsze niż rok to chyba powinny być. Szał na te filmy w kinach już minął, a i tak nie można ich nigdzie zobaczyć na legalnych źródłach

  • Arek Maciej

   Ale to nie tłumaczy cwaniactwa. Przez takie akcje tracą uczciwi.

   • Dark

    Mogą lepiej zabezpieczyć uzyskanie tego miesiąca próbnego skoro tak łatwo cwaniaki to wykorzystują

    • Bart

     Czyli jak ? Będziesz sprawdzać dowód osobisty przez internet ? Wiesz dlaczego w Polsce otwarte sklepy bez kasjerów się nie sprawdzają ? Bo wszędzie cwaniactwo u uczciwy musi się przez wszystkim zabezpieczać. Sąsiadowi tydzień temu ukradli kilku miesięczne Audi A6 – też masz dla niego taką radę ?

     • Dark

      Tak dokładnie, myślisz że po co ludzie instalują sobie alarmy czy systemy kamer? Nie da się od tak naprostować wszystkich ludzi. Mi też się to nie podoba ale tak już jest i pewnie szybko to nie zniknie

  • Ja tam oglądam praktycznie same seriale. Mają sporo tytułów jako jedyni w Polsce i wcale nie mówię tutaj o produkcjach oryginalnych.x