Sony Xperia 4 uzupełni lukę w portfolio firmy z kinowymi wyświetlaczami

Newsy

Jedna z najważniejszych konferencji na minionych targach Mobile World Congress należała do Sony. Niestety, została ustalona na wczesną godzinę, już po wielkich premierach konkurencji, więc nie dziwię się, że niektórzy mogli już o niej zapomnieć. Jednak Japończycy wykonali kolejny krok w poszukiwaniu idealnych proporcji wyświetlaczy w smartfonach. Postanowili, że powinny wzorować się na salach kinowych, więc poznaliśmy Xperię 1, Xperię 10 i Xperię 10 Plus. Jednak to nie koniec rozwoju w tym kierunku, bo w drodze już podobno jest Xperia 4.

Sony Xperia 4 koleją propozycją z kinowym wyświetlaczem

Xperia 10 w Polsce

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Pomiędzy serią Xperia 10 a flagową propozycją w postaci Xperii 1 jest ogromna luka, którą Sony musi uzupełnić. To właśnie zadanie dla nadchodzącej Xperii 4, która ma zadebiutować z następującą specyfikacją:

  • 5,7-calowy wyświetlacz FullHD+ (21:9, 2520×1080)
  • układ Snapdragon 710
  • 4 GB RAM
  • 64 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika
  • akumulator o pojemności 2800 mAh
  • grubość: 9,4 mm
  • wersje kolorystyczne: srebrna, czarna, czerwona, fioletowa

Niektórzy już sugerują, że ma to być swego rodzaju Xperia 1 Compact, choć może lepiej określić ją Xperią 1 Lite? Jakby nie patrzeć, po raz kolejny mamy do czynienia z wyjątkowo małym akumulatorem, co przy dostępnej grubości jest najzwyczajniej dziwne.

Zobacz też: Huawei pozywa USA!

Na razie nie wiemy, kiedy Xperia 4 zadebiutuje, choć plotki sugerują, że należy uzbroić się w cierpliwość, bo będziemy zmuszeni poczekać do lata. Z jednej strony to nie dziwi, bo Sony nigdy nie spieszy się z premierami swoich urządzeń. Z drugiej strony już niejednokrotnie się przekonaliśmy, że Japończycy mogą szykować coś specjalnego na chwilę, kiedy inne firmy już pokazały wszystko to, co miały w zanadrzu.

 

Źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x