ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nokia 3.1

Nokia 3.1 już z Androidem 9 Pie

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Androida 9 Pie w ostatnim czasie otrzymuje coraz więcej urządzeń. Wczoraj dostał go Samsung Galaxy A9, a co najciekawsze, na chwilę obecną tylko w Polsce. Teraz przyszedł czas na Nokię 3.1, tuż po Nokii 2. W przeciwieństwie do Nokii 3.1 Plus, która otrzymała Androida 9 Pie nieco po planowanym terminie, Nokia 3.1 dostała „Ciacho” na czas.

Nokia 3.1 i Android 9 Pie – aktualizacja już dostępna

Nokia 3.1 Android 9 Pie

Niestety dokładna lista zmian w aktualizacji nie jest na chwilę obecną znana, jednak po Androidzie 9 Pie możemy się spodziewać m.in. nowych gestów, przeprojektowanego interfejsu oraz takich funkcji jak adaptacyjna jasność i adaptacyjna baterii. Aktualizacja jest dostępna przez OTA, więc aby sprawdzić, czy już do Ciebie zawitała, spróbuj wywołać ją ręcznie w ustawieniach. Oczywiście jak to bywa w przypadku takich aktualizacji, z pewnością nie każdy otrzyma ją w tym samym czasie, bo na pewno jest ona udostępniana falami.

Zobacz także: Wprowadzenie USB4 będzie wielką zmianą w ekosystemie Apple

Nokia 3.1 zadebiutowała w maju zeszłego roku jako smartfon uczestniczący w programie Android One, a więc będzie otrzymywać aktualizacje przez dwa lata i poprawki bezpieczeństwa przez trzy. Android 9 Pie to pierwsza duża aktualizacja tego telefonu, więc prędzej czy później Android Q też na niego trafi. A Wy otrzymaliście już opisywaną aktualizację? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy