Samsung Galaxy A40 coraz bliżej. Znamy jego cenę

mm Paweł Maretycz Newsy 2019-03-10

Nowa seria Galaxy A od Samsunga w swoich założeniach ma kontynuować to, co było najlepsze w jej poprzedniku. Oznacza to, że mamy dostać urządzenia o jakości wykonania zbliżonej do klas premium w średniej półce. Ma także eliminować największą wadę poprzednika, polegającą na znacznie zawyżonej cenie. Samsungi z serii Galaxy A X0 mają cechować się zarówno wysoką jakością wykonania, jak i atrakcyjną ceną, dzięki której będą mogły konkurować także z urządzeniami od chińskich producentów.

Samsung Galaxy A40 zmierza do Europy

Samsung Galaxy 40 cena

Jednym ze smartfonów z serii ma być Samsung Galaxy A40. Smartfon ten nie miał jeszcze swojej premiery, jednak informacje na jego temat pojawiły się zarówno na brytyjskiej stronie producenta, jak i w informacji o certyfikacie FCC, gdzie wystąpił pod nazwą SM-A405FN/DS. Na razie nie wiemy zbyt wiele o jego parametrach, spójrzmy jednak na to, co przeciekło do internetu na jego temat:

  • 5,7-calowy ekran Super AMOLED
  • Układ Exynos 7885
  • 4 GB RAM
  • Bluetooth 5.0 LE
  • Złącze USB-C
  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
  • Android 9.0 Pie

Zobacz też: Redmi 7 obok Redmi Note 7 – film zdradza wszystkie różnice

Warto zwrócić uwagę na to, że ekran urządzenia będzie znacznie mniejszy niż w pozostałych urządzeniach z serii Galaxy A. Dlatego też, mimo że wg numeracji jest wyższym modelem od Galaxy A30, który posiada ekran o rozdzielczości FHD+ założenie takiej rozdzielczości mogłoby być bezpodstawne. Niestety nie wiemy na razie nic więcej na temat parametrów tego urządzenia. Znana jest jednak jego europejska cena. Ma ona wynosić 249 Euro, co daje nam około 1100 zł. Trudno powiedzieć, czy cena tego smartfona się broni, ponieważ nie znamy rozdzielczości ekranu, pojemności baterii ani nie wiemy jaki aparat zostanie zastosowany w tym modelu. Miejmy jednak nadzieję, że Samsung nie zawiedzie naszych oczekiwań.

Źródło: gsmarena

x