AnTuTu to bardzo popularny benchmark, w którym mierzy się wydajność m.in. smartfonów. Firma ta co miesiąc publikuje raport, który pokazuje, który smartfon był najwydajniejszy w danym miesiącu. Luty już za nami, więc statystyki z tego miesiąca zostały ujawnione.

Najwydajniejszy smartfon w lutym wg AnTuTu

W lutym swoją premierę miało kilka naprawdę mocarnych smartfonów. Mowa tu głównie o rodzinie Galaxy S10, Galaxy Fold i Xiaomi Mi 9. To właśnie to ostatnie urządzenie zdominowało wspomniany miesiąc w tym benchmarku. Xiaomi Mi 9 zdobył aż 371849 punktów, spychając tym samym lidera poprzedniego miesiąca na trzecie miejsce (drugie miejsce zajął Lenovo Z5 Pro GT). Zresztą, zobaczcie sami:

antutu luty 2019

Zobacz także: Wygląd OnePlus 7 już bez tajemnic

Taki wynik flagowca Xiaomi nie powinien nikogo dziwić, bo w jego wnętrzu znajdują się naprawdę potężne podzespoły, w których skład wchodzi m.in. mocarny Snapdragon 855. Jeśli zastanawiacie się, gdzie na tej liście podziały się takie smartfony jak Galaxy S10 czy Galaxy Fold, to już spieszę z wyjaśnieniami. Nie znajdują się one w rankingu ponieważ nie są jeszcze oficjalnie dostępne w sprzedaży, a wspomniana lista składa się tylko ze smartfonów, które można już kupić „od ręki”. Istnieje zatem duża szansa, że w rankingu marcowym nieco się zmieni, a Xiaomi Mi 9 ustąpi miejsca konkurencji.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.