Najwydajniejsze smartfony w styczniu według AnTuTu

Łukasz Pająk Newsy 2019-02-04

Ile znaczą cyferki w kontekście testów wydajnościowych smartfonów? W większości przypadku tyle, co nic. Szczególnie tyczy się to topowych modeli, bo wtedy mówimy po prostu o nadmiarze mocy obliczeniowej, a niekoniecznie o problemach z optymalizacją oprogramowania. Niemniej AnTuTu co miesiąc publikuje zestawienie najwydajniejszych smartfonów, które zostały przetestowane w tym programie. W takim razie z czystej ciekawości sprawdźmy, jak wypadł styczeń.

Najwydajniejsze smartfony w styczniu

najwydajniejsze smartfony antutu styczen

Czołówka bez zmian. Na szczycie pozostaje ZTE nubia Red Magic Mars. Jeszcze miesiąc lub dwa i do gry zaczną wchodzić modele ze Snapdragonem 855, co pozwoli bardziej urozmaicić powyższą listę. Niemniej pojawiło się kilka zmian względem grudniowego zestawienia najwydajniejszych smartfonów w AnTuTu. Tym sposobem Mate 20 Pro spadł o dwie pozycje. Z kolei ostatnia dwójka to nowości, które z 9. i 10. miejsca wypchnęły odpowiednio Xiaomi Black Shark i ZTE nubia X. Jeśli spojrzeć na kolejne chińskie oznaczenia, to szybka transkrypcja pozwala nam dowiedzieć się, że na 6. miejscu widnieje Xiaomi Black Shark Helo, na 8. OnePlus 6T, dalej Vivo NEX S oraz Asus ROG Phone.

Zobacz też: Co ciekawego zaprezentuje Nokia na MWC?

Tradycyjnie zaznaczam i przypominam, że w rzeczywistości w poszczególnych grach czy też w codziennym użytkowaniu różnice pomiędzy czołowymi modelami w AnTuTu mogą być niezauważalne. Dobitnie pokazuje to na przykład zestawienie OnePlus 6T z Huawei Mate 20, gdzie ten pierwszy po prostu pozwala na więcej za sprawą lepszego zarządzania wielozadaniowością. Tym sposobem wkrada się dodatkowy czynnik – „to zależy”.

Źródło: GSM Arena • Maxik

  Szkoda tylko, że te świetne wyniki mają się nijak do codziennego użytkowania czy nawet grania na telefonie. 😂

  • Marcin Sygnat

   Mają gdy grasz poprzez emulator. Kolega na swoim BlackShark poprzez emulator PS2 w grze God of war 2 ma stałe 60fps. Na moim OP5 już sie tnie i jest 45fps. Dzięki tym wynikom można mieć pogląd na takie coś.

   • Łukasz Pająk

    Byłoby lepiej, gdybyście porównywali smartfony z tej samej kategorii, czyli na przykład z OP6. W tym wypadku to naturalne, że nowszy flagowy układ będzie wydajniejszy.

    • Marcin Sygnat

     Wiem o tym, ale dla mnie odniesieniem jest mój OP5, więc gdy będę zmieniał telefon to wezmę taki ranking pod uwagę.

     • Łukasz Pająk

      Lepiej zapytaj się na naszym forum lub grupie na Facebooku 🙂

   • Maxik

    Owszem, zgodzę się z Tobą, tylko pomyśl jaki jest odsetek ludzi korzystających z emulatorów. Większość użytkowników raczej bazuje tylko na tym co oferuje Google Play Store.x