Sundar Pichai, CEO Google, już dziś przybędzie do Polski i spotka się m.in z premierem Mateuszem Morawieckim. Panowie wezmą także udział w Okrągłym Stole Innowacji  w Europie Środkowej i Wschodniej.

Politycy oraz przedstawiciele biznesu z CEO Google na czele we wspólnej debacie w Polsce

Sundar pichai Google ceo

W Pałacu na Wodzie już dziś o godz. 13 we wspólnej debacie udział wezmą najważniejsi przedstawiciele świata biznesu oraz polityki z Europy Środkowo- Wschodniej. Tematem przewodnim spotkania będzie gospodarka krajów naszego regionu oraz jej przełomowy rozwój na przestrzeni ostatnich trzydziestu lat. Transformacja sytuacji politycznej spowodowała otwarcie nowych możliwości przed europejskimi firmami oraz ich ekspansję na rynki światowe. Prócz dyrektora zarządzającego Google oraz premiera Mateusza Morawieckiego w spotkaniu wezmą udział m.in: litewski minister gospodarki Virginijus Sinkevicius, Petr Očko, czeski wiceminister przemysłu oraz handlu, czy Ádám Szigeti, sprawujący funkcję wiceministra innowacji i technologii Węgier. Nie zabraknie również wiceszefa resortu przedsiębiorczości Tadeusza Kościńskiego

Poza ważnymi osobistościami ze świata polityki, obecni będą również przedstawiciele biznesu. Udział w spotkaniu ze strony polskiej potwierdzili m.in: prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło, prezes LOT Rafał Milczarski, czy prezes PZU Paweł Surówka.

Zobacz też: Ile czasu producentom zajmuje wydanie aktualizacji?

Według wyliczeń analityków, do 2025 polski PKB może wzrosnąć o 275 mld zł, dzięki potencjałowi rozwojowemu oraz ekonomicznemu cyfryzacji. Jak podkreśla McKinsey& Company, rozwój cyfryzacji ma znacząco zwiększyć zdolności do konkurowania na rynkach światowych. Choć ostatnie dekady napawają optymizmem jeśli chodzi o rozwój gospodarki, to zauważa się, że główne czynniki wzrostu zaczynają się osłabiać i jeśli nasz kraj chce pozostać na ścieżce dynamicznego rozwoju, to musi zredefiniować strategię rozwoju.

Źródło: PAP; Twitter

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Wajda

Z technologią oraz gadżetami jestem za pan brat. Idealny smartfon dla mnie póki co jeszcze nie powstał. W wolnych chwilach lubię szusować na nartach oraz spędzać czas na wirtualnych rozrywkach.