ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

MWC: Nowa linia smartfonów od HTC, w tym 2 „Facebookphone”

Autor: Bartosz Dul Kategoria: Newsy
htc_mwc_lineup

Dziś odbyła się bardzo szumnie zapowiadana konferencja HTC, na której zaprezentowano m.in. HTC Flyer – 7-calowy tablet z Androidem 2.4 Gingerbread i nową nakładką Sense UI. Flyer ma otrzymać aktualizację do Honeycomba, co jednak pokazało HTC oprócz jednego tabletu?

HTC-IncredibleS
  • HTC Incredible S – podobny do HTC Desire HD prawda? No właśnie, posiada jednordzeniowy procesor Qualcomm 1GHz, 768MB RAM i duży 4-calowy wyświetlacz SLCD o rozdzielczości 800×480. Do tego 1.1 GB ROM, bateria 1450mAh, przednia 1,3-megapikselowa kamera do wideorozmów, 8mpx aparat cyfrowy z nagrywaniem wideo 720p i… Android 2.2 Froyo. Dobrze czytacie – Froyo. Na szczęście tuż po wydaniu ma otrzymac aktualizację do – i tu niespodzianka – Androida 2.4 (Gingerbread). Incredible, podobnie jak pozostałe telefony, posiada odświeżoną nakładkę Sense UI. Wprowadza ona kilka naprawdę ciekawych udogodnień, w tym organizację aplikacji w launcherze i dodatkowy panel szybkiego zarządzania podstawowymi modułami smartfonu.
HTC-DesireS-
  • HTC Desire S – następca popularnego modelu Desire. Wyposażony jest w ekran 3,7-calowy WVGA Super LCD, jednordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 1GHz, 768 MB RAM oraz 1.1 GB ROM. Do tego Android 2.3.2, bateria 1450mAh, aparat 5MP z możliwością nagrywania wideo 720p. Desire S „upakowany” został w jednolitą obudowę i oczywiście posiada najnowszą wersję Sense UI i przednią kamerę do wideorozmów.
HTC-WildfireS
  • HTC Wildfire S – przed Wami następca jednego z najlepiej sprzedających się smartfonów w Polsce. Mogliśmy go już spotkać dzięki umieszczeniu w reklamie HTC. Co znajdziemy w Wildfire S? Jednordzeniowy procesor Qualcomm 600MHz, 512 MB RAM oraz 512 MB ROM, ekran 3,2 cali o rozdzielczości 480×320. Do tego aparat 5-MP aparat bez możliwości nagrywania wideo w HD oraz bateria 1230mAh. HTC Wildfire S występować ma w 3 kolorach: fioletowym, czarnym oraz srebrnym. Oczywiście będzie także posiadać kamerę do wideorozmów oraz odświeżoną nakładkę Sense UI. Całość pracować ma pod kontrolą Androida 2.3.2.
wildfire-s-2

HTC Incredible S pojawić ma się na rynku już za miesiąc, podczas gdy Wildfire S oraz Desire S w drugim kwartale tego roku.

htc-sense

Nowe Sense UI – Sense UI 2.1 to odświeżona nakładka na telefony od HTC. Warto poświęcić jej kilka słów, choć trzeba przyznać, że powoduje ona małe zamieszanie. Posiadamy bowiem aż 4 wersje Sense UI. Pierwsza znana jest posiadaczom HTC Magic, Hero, Legend, Wildfire i Desire, kolejna (Nowe Sense UI) posiadaczom Desire Z oraz Desire HD. Trzecia wersja to ta, którą zobaczyliśmy na tablecie HTC Flyer – specjalnie do niego przystosowana. Przedstawione przez nas dziś telefony to najnowsza wersja Sense UI, która oznaczona została numerem 2.1. (widnieje on w ustawieniach pod informacją o wersji systemu Android).

Dzięki serwisowi Phandroid już teraz mamy okazję zobaczyć, co nowego znajdziemy w tej odsłonie nakładki. Odświeżone zostały widżety, dodano kilka ciekawych usprawnień, które możemy zobaczyć na poniższym filmie.

thumb_550_facebook-phone

„Facebook phones” – na konferencji HTC dowiedzieliśmy się także o nowych modelach smartfonów, wyjątkowo zintegrowanych z portalem społecznościowym Facebook.

htc-facebook

Wyżej ukazane smartfony to HTC Salsa oraz HTC ChaCha. Taneczne telefony należeć będą raczej do półki mid-end, choć wyróżniać się będą dedykowanym przyciskiem Facebook.

  • HTC Salsa zbliżony jest parametrami do HTC Wildfire S – 600MHz procesor Qualcomm, 512 MB RAM i ROM. Posiada 3,4 calowy ekran o rozdzielczości HVGA 480×320. Aparat wykonuje fotografie w rozdzielczości 5MP bez możliwości nagrywania wideo w HD. Standardowym już elementem nowych smartfonów od HTC jest przednia kamera do wideorozmów. Na szczególną uwagę zasługuje całkiem wytrzymała bateria 1520mAh.
chacha1
  • HTC ChaCha – wydaje się być bardzo intrygującym modelem. Jak widać posiada pełną klawiaturę QWERTY, przypominającą staruszka HTC Snap. Co jeszcze? Malutki 2,6-calowy ekran HVGA o rozdzielczości 480×320. Podobnie jak Salsa i Wildfire S pracuje na 600MHz procesorze Qualcomm i posiada 512 MB RAM oraz ROM. Do tego aparat 5 MP bez możliwości nagrywania w HD, frontowa kamera do wideorozmów. Całość zasilana jest baterią 1230mAh. Zarówno Salsa jak i ChaCha działają na Androidzie 2.3.

Przentacja działania Salsy i ChaCha, w tym „magicznego” przycisku Facebook:

źródło: phandroid.com

Nowe facebookowe smartfony zawitają w drugim kwartał tego roku.

Mark Zuckerberg ponformował na konferencji HTC, że nie ma czegoś takiego jak „Facebook phone”. Nie będzie jednego takiego telefonu. Nastepdnie dodał, że takich smartfonów z Androidem, silnie zintegrowanych z Facebookiem, będzie wiele. A Wy co sądzicie o takich urządzeniach?

Naszym zdaniem HTC zagubiło gdzieś drogę, którą ma iść. Zabrakło poważnego konkurenta z dwurdzeniowym procesorem (HTC Pyramid?), nowe smartfony niewiele sieróżnią od swoich poprzedników a firma wyznaje chyba hasło „Chcecie nowości? Kupcie po 3 miesiącach nowy smartfon„. Zamieszanie owładnęło także wersje systemów operacyjnych. Incredible S wychodzi już zaraz ale z Androidem 2.2, dopiero później otrzyma 2.4. Co dalej? Desire S i Wildfire S, posiadające Androida 2.3.2. Zabrakło też konkurenta dla Motoroli Xoom i Samsunga Galaxy Tab 10.1. Gdzie się podziewa HTC Verdi? Niestety należy uznać nową linię telefonów od HTC za porażkę, bo nawet jeśli doczekamy się w przyszłości godnego smartfonu dwurdzeniowego i 10-calowego tabletu z Androidem 3.0, to czy nie będzie na to trochę za późno? Na to i inne pytania odpowiedzcie sobie sami, czekamy na komentarze.

Sprawdź najnowsze wpisy