Firma Essential od ponad roku była niemal nieaktywna – a wszystko to z powodu kiepskiej sprzedaży Essential Phone. Wygląda jednak na to, że spółka nie zamierza się poddawać i chce stworzyć „nowy rodzaj telefonu”. Brzmi ciekawie, prawda?

„Nowy rodzaj telefonu” od Essential

Na chwilę obecną nie wiemy zbyt wiele na temat tego tajemniczego urządzenia. Według ludzi obracających się blisko projektu, owy sprzęt ma mieć stosunkowo mały ekran, a jego obsługa będzie polegać głównie na komendach głosowych, dotychczas możliwych tylko w filmach sci-fi.

Wydaje się to niewiarygodne i odrobinę przerażające, ponieważ urządzenie ma być „wirtualną wersją Ciebie” – odpowiadającą samodzielnie na otrzymane wiadomości email, rezerwującą hotele i tak dalej. Całość wydaje się logiczną ewolucją dzisiejszej technologii sztucznej inteligencji, chociaż zwykle osiągnięcie kolejnych kroków milowych trwało długimi latami – a tu proszę, Essential chce wyprzedzić swoje czasy.

Zobacz także: Definitywny koniec gniazda słuchawkowego? Samsung też może z niego zrezygnować

Firma Essential jest pewna, że do końca bieżącego roku będzie miała już gotowy prototyp tego super inteligentnego urządzenia. Osobiście nie mogę się doczekać prezentacji tego urządzenia – czy będzie to rzeczywiście taka rewolucja, jakiej chciałby Essential? Pożyjemy, zobaczymy.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.