essential phone android pie

Nie tylko Pixele dostały Androida Pie pierwszego dnia – radość przez łzy?

1 minuta czytania
Komentarze

Wczoraj oficjalnie poznaliśmy nową wersję Robocika. Google bez żadnych zapowiedzi pokazało nam, czym jest Android 9 Pie. Amerykanie od razu zapowiedzieli, że użytkownicy Pixeli nie muszą długo czekać na nowe oprogramowanie. Proces aktualizacji już wystartował, więc jeśli jeszcze nie dostaliście odpowiedniego komunikatu, to lada moment powinien się pojawić. Jednak nie tylko modele Google mogą już pochwalić się oficjalnym wydaniem Androida Pie. Podobny ruch wykonał… Essential Phone.

Śmierć firmy nie oznacza końca wsparcia – Essential Phone dostaje Android 9 Pie!

essential phone android pie

Skąd te łzy w tytule? Z bardzo prostego powodu – Essential Phone nie planuje wydania kolejnego smartfona. Bardzo kiepski początek, fatalne wyniki sprzedaży, ale koniec? Genialny. Nie dość, że po ogłoszeniu końca rozwoju firmy przez założyciela Androida i Essential, Andyego Rubina, pojawił się nowy moduł dla tego smartfona, to teraz błyskawicznie wydano Android 9 Pie.

Można? Oczywiście, że można. Czy to specjalne układy z Google? Nie sądzę, aby konkurencja też nie miała odpowiedniego „dojścia”. Ta sytuacja doskonale pokazuje, że fragmentacja Androida mogłaby zostać drastycznie poprawiona, gdyby tylko chciały tego firmy.

Zobacz też: Czy Samsung zapomniał już o Galaxy Note7?

Niewątpliwie dużą zasługę w tak szybkim wdrożeniu Androida 9 Pie na Essential Phone miał projekt Treble wdrożony z Oreo. Mimo wszystko, kiedy inne firmy zdecydują się na aktualizacje swoich modeli? W przypadku smartfonów, które uczestniczyły w procesie testów Androida P, pewnie szybko. Pozostali? Końcówka roku? Być może przyszły rok.

źródło: Twitter

Motyw