huawei p10

Huawei P10 otrzymuje EMUI 9 wraz z Androidem 9 Pie

Newsy

Huawei całkiem niedawno zapowiedział, że wszystkie smartfony z Kirinem 970 na pokładzie otrzymają aktualizację do EMUI 9, ale nie wspomniał przy tym nic o innych urządzeniach. Na szczęście dla posiadaczy modelu P10, Huawei rozpoczął już wydawanie oficjalnej aktualizacji do EMUI 9 wraz Androidem 9 Pie.

Huawei P10 i EMUI 9 z Androidem 9 Pie – firma zaczęła rozprowadzać aktualizację

Huawei P10 miał swoją premierę w 2017 roku, a więc dość dawno temu. Teraz okazuje się, że pierwsi użytkownicy wspomnianego urządzenia otrzymują już aktualizację do EMUI 9 wraz z Androidem 9 Pie. Niestety, póki co tylko warianty Dual-SIM, jednak z pewnością wersje z pojedynczą kartą SIM także wkrótce dostaną nową wersję nakładki i systemu. Opisywana aktualizacja jest rozprowadzana drogą OTA i waży aż 3,38 GB, co sugeruje sporo nowości i zmian – z najciekawszych możemy tu wymienić przeprojektowany interfejs i menu ustawień, krótszy czas uruchamiania „ciężkich” aplikacji oraz nowe dzwonki i dźwięki powiadomień.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Zobacz także: Xiaomi prezentuje Mint Browser — przeglądarka dla doceniających lekkość

Opisywana aktualizacja po raz pierwszy pojawiła się w Malezji, jednak z pewnością na dniach zawita także do innych krajów – w tym do Polski. Jak nie trudno się domyślić, jest ona rozprowadza falami, co oznacza, że nie każdy otrzyma ją w tym samym czasie. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać.

Źródło: gsmarena

 

 

[Aktualizacja] Jak się udało dowiedzieć, powyższa aktualizacja dotyczy wybranych modeli w Malezji i stanowi wersję testową.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x