huawei pay

Huawei Pay w kolejnym kraju — czas na prawdziwą ekspansję?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Płatności smartfonami na dobre zadomowiły się w naszej codzienności. Samemu nie wyobrażam sobie powrotu do kart płatniczych, nie mówiąc o gotówce. Jakby nie patrzeć, dążymy do tego, żeby możliwie najwięcej zjednoczyć w urządzeniach mobilnych — wspomniane płatności, dokumenty i wszelkie karty członkowskie na wyciągnięcie… smartfona. Jednak dążymy do jednolitości, a mimo wszystko producenci stawiają na swoje rozwiązania, które wciąż się rozwijają. To na przykład dotyczy Huawei Pay.

Huawei Pay dostępne w Rosji — coraz bliżej Polski

huawei pay

Dokładnie tak, jak zaznaczyłem to w nagłówku, Huawei postanowiło udostępnić swój system płatności w Rosji. W tym celu mieszkańcy tego kraju i posiadacze kart UnionPay z Gazprombanku lub Rosyjskiego Banku Rolniczego mogą skorzystać z Huawei Pay. Tym sposobem Chińczycy opuszczają swój kraj. Czy to rozwiązanie dotrze do Polski? Cóż, pierwsze tego typu plotki pojawiły się na początku roku, więc wszystko jest możliwe, ale czy potrzebne? W końcu czekamy też na Samsung Pay i LG Pay, ale tak naprawdę tylko pierwszy z nich ma szansę wnieść coś nowego — płatności zegarkami. Oczywiście tyczy się to tylko czasomierzy od Samsunga takimi jak niedawno recenzowany przeze mnie Galaxy Watch.

Zobacz też: Czy to wpadka Apple, że korzystają z Androida?

Niemniej na koniec jeszcze mała wzmianka o Huawei Pay. Rosjanie muszą korzystać z kompatybilnych modeli, a te nie wiążą się wyłącznie z NFC. Lista sprowadza się do następujących smartfonów: Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 RS Porsche Design, P20, P20 Pro, P10, P10 Plus, Honor 10, Honor V10 i Honor 9. Jeśli jesteście zainteresowani sprawdzeniem tych płatności w Rosji, to stosowną aplikację (Huawei Wallet) znajdziecie w AppGallery.

Źródło: Android Police

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy